ارتش لبنان ، یک ماه پس از انفجار مهلک ، یک انبار دیگر نیترات آمونیوم در بندر بیروت کشف کرد – اخبار جهانی RT

با انبار نا امن نیترات آمونیوم که مسئول انفجار مهیب در بیروت است ، نیروهای امنیتی لبنان چهار تن ماده مخدر خطرناک دیگر را در بندر منفجر شده شهر کشف کردند.

رسانه های لبنان گزارش دادند که یگان های ارتش که در بندر فعالیت می کنند روز پنجشنبه این کشف را انجام دادند. یک مخزن چهار تنی نیترات آمونیوم در داخل یک کانتینر حمل و نقل پیدا شد و به سرعت توسط مهندسان ارتش خارج شد.
همچنین در rt.com
محموله ای که بیروت را منفجر کرد: دریانورد تاریخ آشفته کشتی محکومیتی را که تن کود منفجره به لبنان آورده است آشکار می کندبه گزارش خبرگزاری اخبار الیوم ، مقامات گمرک در این بندر از حضور آن بی اطلاع بودند.

بیشتر بیروت پس از انفجار مهیب ماه گذشته ویرانه است و بندر شهر – که از طریق آن سه چهارم واردات و صادرات کشور از طریق دریا عبور می کند – کاملا ویران شده است. اعتقاد بر این است که انبوهی از 2700 تن نیترات آمونیوم به این انفجار دامن زده و ظاهراً از سال 2014 در یک انبار کنار بندر در شرایط ناامن ذخیره شده است.

اخبار مرتبط  نه ، برگرد مدافع در تلاش برای بازگشت به کره شمالی توسط پلیس جنوب مسدود شده است - RT World News

مقامات بندری که بر نگهداری و امنیت آن نظارت داشتند دستگیر شده اند و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

در این انفجار حداقل 190 نفر کشته ، بیش از 6000 نفر زخمی شدند و حدود 300000 نفر بی خانمان شدند. موج بعدی خشم عمومی دولت لبنان را سرنگون کرد و انتصاب نخست وزیر جدید در این هفته با درگیری معترضین و پلیس ضد شورش در خیابان ها برای خنثی کردن ناآرامی ها کار چندانی نکرده است.
همچنین در rt.com
گاز اشک آور و خودروهای زرهی در میان اعتراضات در خیابانهای بیروت مستقر شده اند (ویدئو)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *