ارتش چین از ایالات متحده خواست تا “اقدامات تحریک آمیز” را در دریای چین جنوبی متوقف کند زیرا USS جان مک کین وارد آبهای مناقشه می شود – اخبار جهانی RT

پس از ورود ناوشکن آمریکایی جان اس. مک کین به آبهای اطراف جزایر مورد اختلاف پاراسل ، پکن از ایالات متحده خواسته است “عملیات نظامی در دریا و هوا را در دریای چین جنوبی محدود کند و از تحریک خودداری کند.

“ما از ایالات متحده می خواهیم فوراً اقدامات تحریک آمیز را متوقف كند ، (و) عملیات نظامی را در دریا و هوا به شدت كنترل و محدود كند” سخنگوی ارتش چین روز جمعه گفت.

سخنگوی افزود ، ارتش این کشور تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از حاکمیت ملی و همچنین حفظ صلح و ثبات در دریای چین جنوبی انجام خواهد داد.
همچنین در rt.com
ژنرال چینی به ایالات متحده طعنه می زند: موفقیت ما علیه شما در کره 70 سال پیش به عنوان هشداری برای جلوگیری از تشدید تنش ها استواکنش اخیر چین در اثر فعالیتهای اخیر ایالات متحده در منطقه مورد مناقشه ، یعنی تحرکات ناو آمریکایی جان اس. مک کین ، که وارد آبهای اطراف جزایر پاراسل شده است ، مورد ادعای چین است. طی چند سال گذشته ، واشنگتن اغلب به اصطلاح اقدام کرده است “آزادی ناوبری” مأموریت ها – و همچنین مأموریت های نظارت هوایی – در منطقه ، اصرار دارند که چنین عملیاتی از ترافیک دریایی در آنجا محافظت می کند.

اخبار مرتبط  شکارچی بیگانه ادعا می کند که UFO در نقشه های Google Maps در حال شنا کردن در ساحل نیوزیلند (POLL) دستگیر شده است - RT World News

برعکس ، پکن بارها و بارها از ایالات متحده خواسته است تا تمام فعالیت های نظامی خود را در دریای چین جنوبی متوقف کند و هشدار داد که این فقط تنش های بیشتری را در منطقه حساس از قبل ایجاد می کند. عملیات ایالات متحده منجر به حوادث دریایی و هوایی متعددی بین نظامیان آمریکایی و چینی شده است.

دریای جنوب چین غنی از منابع ، منبع دائمی تنش در میان کشورهای آسیای جنوب شرقی است. چندین منطقه از جمله چین ، ویتنام ، فیلیپین ، اندونزی ، مالزی و برونئی موضوع ادعاهای سرزمینی و دریایی این منطقه است. این منطقه علاوه بر پناه دادن به منابع عظیم طبیعی ، یک آبراه مهم نیز محسوب می شود و سالانه تریلیون دلار تجارت از آن عبور می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *