اردوغان از ترک ها می خواهد کالاهای فرانسوی را خریداری نکنند زیرا شرکت ها برای تحریم توسط ملت های مسلمان آماده می شوند – RT World News

رئیس جمهور ترکیه از هموطنان خود خواسته است “هرگز” محصولات فرانسوی را در میان اختلافات مداوم بر سر موضع سختگیرانه پاریس در مورد اسلام رادیکال خریداری نکنند. برخی از شرکتهای فرانسوی قبلاً قول داده اند که تسلیم “باج خواهی” مسلمانان نشوند.

رجب طیب اردوغان روز دوشنبه با اتهامات خود علیه فرانسه دو برابر شد و رسما خواستار تحریم کالاهای فرانسه شد.

“درست مثل اینکه آنها می گویند ،” با مارک های ترکی کالاهای خوبی خریداری نکنید “در فرانسه ، من از همه شهروندانم می خواهم که هرگز به مارک های فرانسوی کمک نکنند و آنها را خریداری نکنند.” اردوغان گفت ، دوباره زیر سوال برد “سلامت روان” رئیس جمهور امانوئل مکرون. رهبر ترکیه پیش از این طی چند روز گذشته رئیس جمهور فرانسه را هدف قرار داده بود و اظهارات توهین آمیز پاریس را وادار کرد سفیر خود را از ترکیه فراخواند.
همچنین در rt.com
فرانسه پس از آنكه اردوغان از ماكرون خواست تا در مورد نگرش خود نسبت به مسلمانان “كمك رواني” كند سفير را از تركيه فراخواندپیش بینی اینکه چه کسی بیشتر صدمه خواهد دید اگر ترکیه واقعاً چنین تحریم را ببیند ، کاملاً دشوار است. طبق آمار رسمی ترکیه ، فرانسه دهمین تامین کننده کالاهای وارداتی به این کشور و هفتمین بازار صادرات ترکیه است. اتومبیل های فرانسوی که در ترکیه بسیار محبوب هستند ، از کالاهای اصلی وارداتی هستند.

در حالی که رهبری ترکیه نسبت به تعهد ماکرون مبنی بر از بین بردن اسلامگرایان تندرو در فرانسه حساسیت نشان داده است ، به نظر می رسد سایر کشورهای دارای اکثریت مسلمان نیز به جنبش ضد فرانسوی بپیوندند. در حالی که تحریم کالاهای فرانسه در سوپرمارکتهای سراسر کویت و قطر آغاز شده است ، در لیبی جنگ زده تظاهرات صورت گرفت و تظاهرکنندگان تصاویر ماکرون و پرچم فرانسه را سوزاندند.

اخبار مرتبط  بیش از نیمی از پرستاران فرانسوی در آستانه فرسودگی شغلی در میان بیماری همه گیر Covid-19 - نظرسنجی - RT World News

برخی از تولیدکنندگان فرانسوی قبلا اینگونه محکوم کرده اند “سیاه نمایی” اقدام کشورهای مسلمان با قول مقاومت در برابر تحریم. بزرگترین فدراسیون کارفرمایان فرانسه MEDEF ایده تحریم را چنین توصیف کرد “حماقت” با این حال ، اعتراف کرد که این خبر بدی برای شرکت هایی بود که قبلاً تحت تأثیر همه گیر ویروس کرونا قرار گرفته بودند.

“بحث تسلیم در برابر باج خواهی نیست” رئیس MEDEF ، جفروی رو د بیزیو ، اوایل روز دوشنبه به پخش کننده RMC گفت. “این مسئله پایبندی به ارزشهای جمهوری اسلامی ما است … زمان آن است که اصول را بالاتر از تجارت قرار دهیم.”
همچنین در rt.com
حمله اخیر اردوغان به سلامت روان ماکرون “جدید کم” و “غیر قابل قبول” – وزیر امور خارجه آلمان آلمانپاریس به تازگی رویكرد خود را نسبت به اسلام گرایان تند و سخت تیز كرده و قول داده است كه ایدئولوژی رادیكال را در این كشور ریشه كن كند. اوایل ماه اکتبر ، ماکرون گفت که اسلام به دلیل ظهور اصولگرایان در سراسر جهان دچار بحران شده است.

سخنان رهبری فرانسه پس از قتل وحشتناک معلم ساموئل پاتی ، که در خارج از پاریس گردن زده شد ، شدیدتر شد. این حمله ظاهراً به تلافی کارتونهای نمایش معلم حضرت محمد (ص) از مجله طنز “چارلی ابدو” در طی کلاس آزاد بیان صورت گرفت.

ماکرون از پتی به عنوان “قهرمان” که نماینده تمام ارزشهای سکولار و آزاد اندیشی جمهوری فرانسه بود.

“او کشته شد زیرا اسلامگرایان می خواهند آینده ما را بگیرند” ماکرون هنگام ادای احترام به معلم گفت. “آنها هرگز آن را نخواهند داشت.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *