اردوغان امیدوار است تا زمانی که منطقه مورد مناقشه از “اشغال ارامنه” آزاد نشود ، آذربایجان حمله به قره باغ را تحت فشار قرار دهد – RT World News

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه می گوید ترکیه در درگیری با ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ در کنار آذربایجان خواهد ایستاد و از آن خواستار حمله و ادامه دادن نیروهای ارمنی به این کشور شود.

اردوغان بار دیگر آنکارا را تکرار کرد “حمایت کامل” برای باکو در جریان سخنرانی جمعه خود در مراسم افتتاح بیمارستان شهری در استان قونیه در مرکز ترکیه.

“دولت برادرانه آذربایجان عملیات بزرگی را هم برای دفاع از سرزمینهای خود و هم برای آزادسازی قره باغ اشغالی آغاز کرده است.” او گفت. “ترکیه با تمام توان و جان ما با آذربایجان دوستانه و برادرانه ایستاده و ادامه خواهد داد.”
همچنین در rt.com
بالا رفتن مورچه؟ آذربایجان در نبرد قره باغ کوهستانی تقاضای کمک نکرده است ، اما در صورت درخواست از ترکیه کمک خواهد کرد – وزیر امور خارجه چاووش اوغلواظهارات اردوغان ساعاتی پس از شدت گرفتن خشونت ها در قره باغ با پایتخت منطقه ، استپاناکرت ، با حملات توپخانه ای که منجر به زخمی شدن تعداد زیادی زخمی شد ، اعلام شد.

یک درگیری شدید نظامی بین ایروان و باکو در 27 سپتامبر آغاز شد. دو طرف بر سر سرزمینی که بین المللی به عنوان بخشی از آذربایجان شناخته شده است اما با ارامنه قومی که به دنبال استقلال از باکو و با حمایت ایروان هستند ، درگیر شدند.

اخبار مرتبط  ایران خواستار "انتقام شدید" برای ترور دانشمند هسته ای است زیرا رئیس سازمان ملل خواستار "خویشتنداری" است - RT World News

از اوایل دهه 1990 این درگیری ها برای دهه ها در وضعیت یخ زده بود. در حالی که شاهد چندین شعله ور شدن بزرگ در سال های 2014 ، 2016 و در ژوئیه سال جاری بود ، شدت فعلی تشدید شده با تلفات از هر دو طرف جدی ترین حالت تاکنون است.

آنکارا حمایت بی دریغ خود را از “برادرانه” ملت آذربایجان در ابتدای بن بست ، هر دو کمک نظامی و دیپلماتیک ارائه می دهد. این روزنامه همچنین خواستار صلح مسکو ، واشنگتن و پاریس در روز پنجشنبه را رد کرد و دوباره تأکید کرد که خروج نیروهای ارمنی از قره باغ کوهستانی پیش شرط آتش بس است.
همچنین در rt.com
جنگهای قره باغ کوهستانی گسترش می یابد: ایروان می گوید هواپیمای بدون سرنشین آذری را در نزدیکی پایتخت سرنگون کرد در حالی که حمله هوایی باعث کشته شدن یک انسان در داخل ارمنستان شدارمنستان بارها ارتش ترکیه را به کمک به ارتش آذربایجان و حتی درگیری مستقیم و سرنگونی هواپیماهای نظامی ارمنستان متهم کرده است – چیزی که آنکارا آن را انکار کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *