اردوغان ترکیه استعفای وزیر کشور را پس از اعلام آخرین توافق در مورد آخرین مهلت پیمان در هرج و مرج ، رد کرد – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه استعفای وزیر کشور خود را پس از اینكه این مسئولیت مسئولیت هراس گسترده را در دست گرفت ، دید كه هزاران مغازه در حال پرشور در سراسر ترکیه پیش از یک توافق 48 ساعته است.

“وزیر استعفای خود را به رئیس جمهور تسلیم كرد و رئیس جمهور به او اطلاع داد كه آن درخواست را تأیید نمی كند. استعفای وزیر كشور پذیرفته نشده است. وی به انجام وظایف خود ادامه خواهد داد.” دفتر رئیس جمهور ترکیه در بیانیه ای در اواخر روز یکشنبه اعلام کرد – دو روز پس از تصمیم یازده ساعته وزیر امور داخله سلیمان سایلو برای تحمیل یک کارآزمایی 2 روزه ، باعث شد حدود 250،000 نفر در سراسر کشور در تلاش برای خندق گذشته فروشگاه ها و نانوایی ها را سیل کنند. برای ذخیره مواد غذایی و سایر لوازم ضروری.

اردوغان در بیانیه خود از سویلو – چهره ای بسیار محبوب در کشور – به خاطر پاسخ وی به بیماری همه گیر کوروی ویروس و همچنین برای رهبری مبارزه با تروریسم داخلی ، ستایش کرد.

“سولیمان سویلو … با کار موفق خود تاکنون از ملت ما تقدیر و تشکر کرده است.” بیانیه خوانده شده

صحنه ضرب و شتم های خیابانی که در پی اعلام خبری از توقیف صبحانه که در ساعاتی قبل از شروع به کار در جمعه نیمه شب آغاز شده است ، واکنش عجیبی نشان داده است ، در حالیکه برخی بر این باورند که زمان این حرکت Soylu به این ویروس کمک کرده است. از متوقف کردن آن در مسیرهای خود

پس از آن ، سولو مسئولیت کامل این اشتباه را برعهده گرفت و گفت که وی در حال تعلیق در انتظار تعقیب رهبر ترکیه است.

اخبار مرتبط  توییت رئیس حزب دموکرات ویسکانسین توسط توئیتر به دلیل ادعای بایدن "ایالت پیروزی" میدان نبرد "گمراه کننده" شناخته شد - RT World News

“من نباید در این حادثه صحنه هایی ایجاد می کردم ، مسئولیت آن بر عهده من است ،” او گفت.

با انتشار خبر اردوغان مبنی بر عدم استعفای سولو ، جشن های بدست آمده از بین رفت ، با فیلم هایی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است که نشان می دهد مردم از بالکن خود کف می زنند و تشویق می شوند.

در حالی که رانندگان با حال و هوای تجلیل به یکدیگر پیوستند ، ماشینها در حال خنک کردن شاخهای خود در خیابانها بودند.

وزارت داخله می گوید که در حالی که اکثر شهروندان از این محدودیت ها رعایت می کردند ، حدود 31770 مورد تحت این قانون قرار داشتند که در 31 استان ترکیه به کار خود پایان دهد. “مجازات های اداری و رویه ای” بخاطر نقض پلیس

https://www.youtube.com/watch؟v=sznzqwLyHVE

در حالی که مهلت قانونی مسافرت برداشته می شود ، ترکیه همچنان در وضعیت قفل نسبی قرار دارد و مدارس ، رستوران ها و مراکز بسته و ممنوعیت تحمیل رویدادهای جمعی است. به افراد بالای 65 سال و زیر 20 سال گفته شده بود که در خانه بمانند.
همچنین در rt.com
این استاد ترک اظهار داشت: مرگ کورون ویروس در ترکیه می تواند به 600000 نفر برسدتعداد کشته شدگان ترکیه از این بیماری همه گیر از روز یکشنبه ، در حالی که تعداد موارد تایید شده به 56 هزار و 956 مورد رسیده است و در 24 ساعت گذشته با 4،789 مورد افزایش یافته است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *