اردوغان ترکیه پلیس آلمان را به دلیل “نژادپرستی و اسلام هراسی” پس از حمله به مسجد برلین در جریان تحقیق تقلب در کمک به Covid-19 – سرزنش کرد RT RT News News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، پلیس را به دلیل اخلال در نماز صبح در مسجدی در پایتخت آلمان مورد حمله قرار داد. این عملیات بخشی از تحقیق در مورد یارانه های Covid-19 غیرقانونی بود.

“من حمله پلیس به مسجد مولانا در برلین را هنگام نماز صبح به شدت محکوم می کنم ،” اردوغان گفت.

[The operation] بدیهی است که از نژادپرستی و اسلام هراسی ، که اروپا را به تاریکی قرون وسطی نزدیک می کند ، تغذیه می کند و آزادی عقیده را کاملا نادیده می گیرد.

وزارت خارجه ترکیه قبلاً حمله را به شدت انتقاد کرد “زشت” و “فجیع” عمل کردن در بیانیه آن آمده است “غیر قابل قبول” برای اینکه افسران نماز صبح را به هم بزنند و با چکمه های خود در داخل حرم قدم بزنند. مسلمانان معمولاً قبل از نماز در مسجد کفش های خود را در می آورند.

طبق دادستانی برلین ، چهارشنبه پلیس آلمان شش بخش از جمله مولانا را جستجو کرد ، به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد دریافت تقلب یارانه ویروس کرونا به ارزش 70،000 یورو (83،000 دلار). مأموران 7000 یورو (8300 دلار) پول نقد را در مسجد به همراه حامل داده ها و پرونده های مختلف کشف و ضبط کردند. یکی از مظنونان این پرونده با مولانا در ارتباط بود.

اخبار مرتبط  اردوغان پس از تشدید ردیف مدیترانه در آتن دوباره به آتش می رود - RT World News
همچنین در rt.com
معاملات اتحادیه اروپا به پیشنهاد عضویت ترکیه ضربه می زند و می گوید گفتگوها “به طور م atثر در حالت سکون”روزنامه Der Tagesspiegel از مشارکت 150 افسر در این عملیات خبر داد. منابع امنیتی به روزنامه گفتند كه یكی از اعضای هیئت مدیره مسجد درخواست کمک اضطراری Covid-19 به ارزش 14000 یورو (16600 دلار) كرده است. در این صفحه توضیح داده شده است که یارانه ها فقط برای کمک به مشاغلی است که پس از قفل شدن وضعیت خود را از دست می دهند ، در حالی که مسجد یک سازمان غیر انتفاعی است که از طریق کمک های مالی تأمین می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *