اردوغان ترکیه یونان را به “کاشت هرج و مرج که نمی تواند از آن بگریزد” در مدیترانه متهم می کند – RT World News

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان یونان همسایه را به “ریختن هرج و مرج” در آبهای دریای مدیترانه متهم کرد ، که مورد اعتراض این دو کشور بر اساس ادعاهای منابع طبیعی است.

روز دوشنبه پس از جلسه کابینه ، اردوغان آتن را به دلیل پخش مشاوره های ناوبری و هوایی دریایی موسوم به Navtex در مناطقی از مدیترانه که توسط آنکارا ادعا می شود منفجر کرد.

یونان Navtex خود را غیرقانونی و به طرز فاسد اعلام کرده است … با این رویکرد ، یونان آشوبی را رقم زد که نتواند از آن فرار کند.

رئیس جمهور ترکیه همچنین ادعا كرد كه فعالیت های یونان در این منطقه توسط كشورهای شخص ثالث تشویق می شود كه وی گفت در صورت درگیری علنی با آنكارا به آتن كمك نخواهد كرد.

“آنها که یونان را جلوی نیروی دریایی ترکیه می اندازند ، در پشت سر آنها نخواهند ایستاد.” اردوغان بدون اشاره به هیچ بازیگر خارجی به ویژه افزود.
همچنین در rt.com
وزیر امور خارجه مااس برای انجام مأموریت میانجیگری ، آلمان درباره “عواقب جدی” از خاموشی نظامی ترکیه و یونان هشدار دادسخنگوی دولت یونان ، استیلوس پتاس گفت ، مشاوره یونایتکس برای منطقه برای این منطقه این پنجشنبه منقضی می شود. این دوره از مشاوره در مدت زمانی مشابه مأموریت اکتشاف نفتی ترکیه از هواپیمای تحقیقاتی Oruc Reis ، پشتیبانی شده توسط چندین کشتی نظامی انجام شده است. این مأموریت که در ابتدا قرار بود در 23 اوت به پایان برسد ، اخیراً تا 27 اوت تمدید شد.

اخبار مرتبط  یونان از ترکیه می خواهد که "قبرس شمالی" با بازگشایی استراحتگاه ساحلی متروک ، "قدم به عقب" بگذارد - RT World News

یونان گفت: “یونان با آرامش و آمادگی در سطح دیپلماتیک و عملیاتی پاسخ می دهد. و با اعتماد به نفس ملی ، همه تلاش های خود را برای دفاع از حقوق حاکمیت خود انجام می دهد. “ پتاس گفت.

آبهای مدیترانه شرقی اخیراً به خصوص گرم بوده است ، زیرا دو متحد ناتو ، شناورهای نظامی را به منطقه مورد مناقشه ، نزدیک یك جزیره یونانی در ساحل جنوبی ترکیه اعزام كردند.

آنکارا پس از عقد توافق دریایی با دولت تحت حمایت سازمان ملل متحد جنگ زده لیبی ، ادعای این آبها را کرده است ، اما این مورد توسط یونان و دیگر کشورها رد شد ، با متحد دیگری از ناتو ، فرانسه ، حتی این کشور را برای پشتیبانی از نیروهای دریایی خود فرستاد. آتن در وضعیت خاموش ادامه دارد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *