اردوغان تهدیدهای واشنگتن در مورد استقرار S-400 را رد می کند – اخبار جهانی RT

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور آمریكا ، با رد اخطارهای آمریكا درباره تهیه سامانه های ضدهوایی S-400 ساخت روسیه ، گفت: “ترکیه” یك كشور قبیله ای نیست كه بتوان آن را تحت فشار قرار داد.

اردوغان روز یکشنبه در سخنرانی خود در شهر مالاتیا در شرق ترکیه اظهار داشت: آنکارا از طریق استقرار سامانه های S-400 خود استفاده خواهد کرد که با هیچ تهدید و تحریمی مختل نخواهد شد. رهبر ترکیه حتی جرأت واشنگتن را داد تا هرگونه تحریم مربوط به S-400 را که می خواهد برنامه ریزی کند ، پیش ببرد.

شما نمی دانید با چه کسی سر و کار دارید. چه تحریم هایی دارید ، ما را منتظر نگذارید – آنها را معرفی کنید. ما هزینه F-35 را پرداخت کردیم. شما ما را تهدید کردید. شما گفتید ، “S-400 ها را به روسیه برگردانید.” ما یک کشور قبیله ای نیستیم. ما ترکیه هستیم.

تیراندازی اردوغان در پاسخ به اظهارات اخیر پنتاگون ، که روز جمعه ، آزمایش های ترکیه در مورد سیستم های ساخت روسیه را منفجر می کند ، است. وزارت دفاع آمریكا اعلام كرد كه این آزمایشات را محكوم كرده است “به شدیدترین حالت ممکن” هشدار می دهد که فعالیت های آنکارا ممکن است نتیجه دهد “عواقب جدی برای روابط امنیتی ما.”

“ما در موضع خود واضح و لرزان بودیم: سیستم عملیاتی S-400 با تعهدات ترکیه به عنوان متحد ایالات متحده و ناتو سازگار نیست” پنتاگون گفت.
همچنین در rt.com
پس از تأیید آزمایشات سامانه های اس -400 ساخت روسیه ، ایالات متحده تهدیدهای بیشتری را علیه متحد ناتو ترکیه به وجود آورداخبار مرتبط  ایران روز ارتش را با یک رژه منحصر به فرد برای ارتقاء بهبود در بحران کرونوی ویروس (VIDEO) جشن می گیرد - RT World News

ارتش ترکیه اما اصرار دارد که اینگونه نیست. روز شنبه ، وزیر دفاع هولوسی آکار در مورد مسئله S-400 صحبت کرد. این مقام که با لحنی کاملاً محفوظ تر از اردوغان برخورد می کند ، اصرار داشت که خرید اس -400 به معنای بیگانه شدن ترکیه از ناتو نیست. آکار سپس انگشتان خود را به سوی دیگر کشورهای عضو این اتحاد که سلاح های ساخت روسیه ، یعنی سامانه های پدافند هوایی S-300 ، را هدف قرار می دهند ، نشان می دهد ، و با یک ضربه محکم و محجبه همسایه و رقیب ترکیه ، یونان را هدف قرار می دهد.

خرید S-400 از ماه ها قبل موضوع اصلی روابط و ترکیه بوده است. خریدهای بحث برانگیز منجر به حذف ترکیه از برنامه جت جنگنده F-35 شده و این کشور تهدید به محدودیت های اضافی شده است. آنکارا S-400s را به عنوان قرارداد 2.5 میلیارد دلاری سال گذشته از روسیه خریداری کرد و انتظار می رود این سیستم ها تا پایان سال 2020 به طور کامل عملیاتی شوند.
همچنین در rt.com
اردوغان می گوید ماکرون به “درمان بهداشت روان” نیاز دارد و آزادی مذهب را درک نمی کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *