اردوغان تهدید می کند که روابط دیپلماتیک با امارات را قطع کرده و سفارت خود را به دلیل توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل تعطیل می کند – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه گفته است که پس از اعلام کشور خلیج فارس ، یک توافق برجسته برای برقراری روابط رسمی با اسرائیل ، در حال قطع روابط دیپلماتیک با امارات است.

اردوغان با انتقاد شدید از امارات متحده عربی به دلیل معامله خود با اسرائیل ، زیرا بیشتر ملل عرب در طول اعتراض به اشغال کرانه باختری از تاریخ ، از حفظ روابط رسمی دیپلماتیک با تل آویو خودداری کردند.

ما به وزیر امور خارجه دستورالعمل داده ایم. متوقف کردن روابط دیپلماتیک با ابوظبی ممکن است یکی از این اقدامات و همچنین به یاد آوردن سفیر ما باشد ، زیرا ما در کنار فلسطین هستیم.

روز پنجشنبه امارات متحده عربی اعلام كرد كه در ازای تعلیق برنامه تل آویو برای الحاق كرانه باختری ، توافق كرد كه روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار كند. پیش از این ، فقط مصر و اردن در بین ملل عرب روابط دیپلماتیک با اسرائیل داشته اند.

اخبار مرتبط  پس از چند روز درگیری خیابانی بین باندهای چچن و مغرب ، پلیس در دیژون فرانسه آغاز به کار کرد - RT World News

این توافق نامه توسط ایالات متحده و اسرائیل مورد استقبال قرار گرفت ، اما توسط خودگردان فلسطین به شدت رد شد.
همچنین در rt.com
“حماقت استراتژیک و خنجر در پشت مسلمانان”: ایران توافقنامه امارات و اسرائیل را برای “عادی سازی” روابط محکوم می کنداردوغان و دولت وی طی سالها منتقد صریح رفتار اسرائیلی با فلسطینی ها بوده اند. اندکی پس از اعلام توافق امارات و اسرائیل ، وزارت امور خارجه ترکیه این گفته را اعلام کرد “تاریخ و وجدان مردمان منطقه ، این رفتار ریاکارانه امارات را فراموش نخواهند کرد و هرگز فراموش نخواهند کرد ، خیانت به فلسطین به خاطر منافع باریک خود.”

جزئیات به شرح زیر است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *