اردوغان می گوید ، ناآرامی های آمریکا “رسوایی دموکراسی است” ، امیدوار است که “صلح” پس از مراسم تحلیف بایدن بازگردد – RT World News

رئیس جمهور ترکیه افرادی را که در حمله به کپیتول هیل در روز چهارشنبه ، که منجر به کشته شدن پنج نفر کشته شد ، منفجر کرد و آن را “رسوا” نامید.

“این روند در ایالات متحده ، که به اصطلاح” مهد دموکراسی “توصیف شد ، واقعاً تمام بشریت را شوکه کرد ،” رئیس جمهور رجب طیب اردوغان پس از نماز جمعه در استانبول گفت.

ما امیدواریم که انتقال به آقای بایدن در 20 ژانویه صلح آمیز باشد و آمریکا به صلح بازگردد.

اردوغان برای کسانی که در این ناآرامی ها جان خود را از دست داده اند تسلیت گفت و برای زخمی شدگان آرزوی بهبود سریع کرد.

بلافاصله پس از حوادث روز چهارشنبه ، وزارت خارجه ترکیه بیانیه ای صادر كرد و از آمریكا خواست تا “به شکلی بالغ بر این بحران سیاسی داخلی غلبه کنید.”
همچنین در rt.com
نخست وزیر آلمان مرکل “ناراحت و عصبانی از” حمله به پایتخت ایالات متحده ، خودداری از ترامپ برای پذیرش شکست را مقصر می دانداخبار مرتبط  ترولینگ سطح کارشناسی ارشد؟ وزارت امور خارجه ایران عکس اعتراض آمریكا را با نقل قول مارتین لوتر كینگ - "برخاستن" تویت كرد - RT World News

رئیس جمهور ترکیه به لیست طولانی رهبران جهان ملحق می شود که حوادث روز چهارشنبه را محکوم کردند ، هنگامی که هزاران طرفدار دونالد رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده

ترامپ به ساختمان پایتخت حمله کرد.
رهبران جهان ترامپ و امتناع وی از پذیرش شکست در انتخابات را مقصر دانستند. به گفته آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان به دلیل اقدامات ترامپ “فضایی ایجاد شده است که چنین رویدادهای خشونت آمیز امکان پذیر است.”

به دنبال این ناآرامی ها موجی از استعفاations دی سی از جمله دو مقام کابینه به وجود آمد. از روز چهارشنبه ، ترامپ قبلاً دو بار قول داده بود كه وجود داشته باشد “منظم” انتقال قدرت به جو بایدن.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *