اردوغان می گوید ، پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا می تواند عدم قطعیت Brexit را حل کند ، وعده داد روابط بهتر با همسایگان اروپایی در سال 2021 – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور گفته است که ترکیه آماده است تا جایگاه “شایسته” خود در اتحادیه اروپا را بدست آورد و افزود که الحاق به این کشور می تواند عدم قطعیت هایی را که اتحادیه اروپا در پی خروج انگلیس از آن تجربه می کند ، درمان کند.

اردوغان روز سه شنبه در سخنرانی خود به سفیران اروپایی مستقر در آنکارا گفت که ترکیه آماده است تا یک هدف را تعیین کند “دستور کار مثبت” و تنش بین آنکارا و بروکسل را کاهش دهد.

از نظر آینده اتحادیه ، پذیرش عضویت کامل ما در اتحادیه اروپا یک انتخاب هستی شناختی خواهد بود. Brexit ، با افزایش عدم اطمینان ، تنها با حل جایگاه شایسته ترکیه در خانواده اروپایی قابل حل است.

اردوغان اصرار داشت که با اشاره به اختلافات بین ترکیه و اتحادیه اروپا در سال 2020 ، به ویژه در مورد اکتشاف هیدروکربن در آبهای مورد ادعای یونان و قبرس “ترکیه طرفدار صلح در مدیترانه است.”

رئیس جمهور تأکید کرد که آنکارا در سال 2020 از خط خارج نشده است ، سالی که ترکیه به دلیل تصمیم یکجانبه خود در مورد کشف آبهای مورد اختلاف برای هیدروکربن ها توسط رهبران اروپا محکوم شد.

“ما چیزی را نمی خواهیم که حق ما در دریای مدیترانه شرقی نباشد” او گفت.

“ملت ما از منابع هیدروکربن موجود در منطقه برخوردار است و ملت ما در تلاش است تا از منافع قانونی خود محافظت کند. ما به تلاش برای محدود کردن ما در سواحل کشورمان در نقشه های حداکثر که فاقد اعتبار هستند اعتراض داریم. “
همچنین در rt.com
ترکیه امیدوار است که سال آینده – رئیس جمهور اردوغان ، صفحه جدیدی را با ایالات متحده و اتحادیه اروپا “برگرداند”اخبار مرتبط  اسرائیل بودجه برای تسویه حساب "ارتفاعات ترامپ" در ارتفاعات جولان اشغالی را تصویب می کند - RT World News

در سال 2020 ، اتحادیه اروپا چندین مقام و نهاد ترک را که گفته می شود درگیر فعالیت های حفاری گاز در مدیترانه شرقی هستند در میان اختلافات آنکارا با قبرس و یونان تحریم کرد. با وجود سخنان تهدیدآمیز رهبران اتحادیه اروپا ، بروکسل تصمیم گرفت تصمیم در مورد تعرفه های تجاری یا تحریم تسلیحاتی را به ماه مارس موکول کند.

با آغاز امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، سرکوب اسلام افراطی در واکنش به حملات تروریستی در فرانسه ، در اواخر سال تنش ها بدتر شد. اردوغان در پاسخ گفت مسلمانان در اروپا مورد آزار قرار گرفته اند “کارزار لینچ” مشابه آنچه یهودیان قبل از جنگ جهانی دوم تجربه کرده اند ، و برچسب زدن به همتایان اروپایی او “فاشیست ها” برای آنها “خصومت با اسلام و مسلمانان”.

روز دوشنبه ، مولوت چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه از یونان خواست مذاکرات اکتشافی با آنکارا در مورد منابع هیدروکربن در مدیترانه شرقی را از سر بگیرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *