اردوغان می گوید تحریم های ایالات متحده برای S-400s “بی احترامی” نسبت به متحد مهم ناتو است – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه گفته است كه اعمال تحریم های آمریكا علیه آنكارا به دلیل خرید سامانه های موشكی دفاع هوایی S-400 ساخت روسیه نشانه بی احترامی به متحد حیاتی واشنگتن است.

اردوغان تأکید کرد که ترکیه در میان این کشورها است “پنج تای برتر” کشورهای عضو ناتو و “یک کشور عادی نیست.”

“ایالات متحده در مورد استفاده از CAATSA علیه ترکیه صحبت می کند ، که شریک بسیار مهم آن در داخل ناتو است. بی احترامی است من اینگونه می بینم ، “ اردوغان گفت ، با اشاره به قانون 2017 آمریکا که مجازات کشورهایی را که مجازات های آمریکا علیه کشورهایی مانند روسیه را نقض می کنند مجاز می داند.

در همان زمان ، اردوغان گفت که او چنین نکرده است “هر گونه مشکلی در ارتباطات” با واشنگتن در طول چهار سال دولت دونالد ترامپ. وی خاطرنشان کرد که همچنین با سلف ترامپ ، باراک اوباما ، که زیر او جو بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت کرده بود ، کار کرده است.

رهبر ترکیه گفت او و بایدن یکدیگر را می شناسند “خوب،” و آنکارا “صبور خواهد بود و می بیند” اگر سیاست خارجی ایالات متحده پس از تغییر قدرت در واشنگتن تغییر کند.

اخبار مرتبط  درگیری پلیس یونان با معترضان ضد قفل درست قبل از اجرایی شدن دستور ماندن در خانه (ویدئو) - اخبار جهانی RT

روز پنجشنبه ، رویترز به نقل از منابعی گفت که بایدن قصد دارد طرحی را برای تحریم ترکیه در مورد اس -400 ها رونمایی کند. در این گزارش آمده است كه این تحریم ها آژانس دولتی تركیه مسئول تسلیحات و عالی ترین مقام آن را هدف قرار خواهد داد. تاکنون ، بایدن هیچ تحریمی علیه ترکیه اعلام نکرده است.
همچنین در rt.com
بایدن تصور می کند روسیه در حالی که اعضای ناتو در میان قلدری ترامپ با یکدیگر درگیر می شوند ، “اتحاد ایالات متحده را پاره می کند”مدتهاست که ایالات متحده تلاش می کند آنکارا را تحت فشار قرار دهد تا قرارداد S-400 را لغو کند ، با این استدلال که خرید سلاح های ساخت روسیه امنیت ناتو را تضعیف می کند. برای منصرف کردن ترکیه ، مانع از تحویل هواپیماهای F-35 به این کشور شد و آنکارا را از برنامه جنگنده بوت کرد.

با این وجود ، اردوغان و سایر مقامات ترکیه با اصرار بر اینکه این کشور در خرید اسلحه از هر کسی که بخواهد آزاد است ، از عقب نشینی امتناع ورزیدند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *