اردوغان می گوید ترکیه در شرایطی که از دریای مدیترانه خاموش است عقب نشینی نخواهد کرد – RT World News

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان گفت ، ترکیه در برابر فشارهای بین المللی و “راهزنی” در آبهای مورد بحث شرق مدیترانه قرار نخواهد گرفت.

اردوغان روز شنبه گفت ، کشتی شناسی Oruc Reis ترکیه با وجود فشار و تهدید به تحریم ها ، کار خود را بین قبرس و جزیره یونان کرت تا 23 اوت ادامه خواهد داد.

ما هرگز در قفسه قاره خود در برابر راهزنی خم نمی شویم. ما در برابر زبان تحریم ها و تهدیدات عقب نخواهیم رفت.

هدف آنکارا محافظت از آن است “حقوق و منافع” ، اردوغان تأکید کرد و افزود که این کشور در تلاش است این کار را انجام دهد “در هر زمینه ای با پیشرفته ترین سطح در سراسر جهان.”

ترکیه پس از آنکه آنکارا با برنامه های بحث برانگیز اکتشاف نفت و گاز خود در شرق مدیترانه پیشروی کرد ، در یک وضعیت اضطراب دریایی با رقیب یونان خود محبوس شده است. ترکیه معتقد است پس از توافق سال گذشته با توافق با دولت تحت حمایت سازمان ملل در لیبی ، این حق انحصاری را دارد. با این وجود ، سایر کشورها ، از جمله یونان متحد ناتو ، فعالیت های آنکارا را به عنوان یک حمله به آب های خود می بینند.

بیشتر بخوانید: در صورت حمله هواپیماهای فرانسوی ، هواپیماهای فرانسوی شناور شناسی آنکارا ، اردوغان درباره “قیمت بالا” هشدار داد

اخبار مرتبط  رهبر UKIP می گوید "ادعای خارق العاده" مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات ، به اثبات نیاز دارد - RT World News

اروک ریس که این هفته برای کشف گاز در جزیره یونانی Kastellorizo ​​اعزام شده بود ، با چندین کشتی نظامی ترکیه همراه است ، در حالی که کل ناوگان دریایی سایه بان کشتی های دریایی یونان است. روز چهارشنبه ، ناوهای جنگی دو طرف حتی در یک برخورد جزئی درگیر شدند. آنکارا هشدار داده است که آتن “پرداخت یک قیمت سنگین” در صورت حمله اوروک ریس.
همچنین در rt.com
وزیر امور خارجه اتریش – اتحادیه اروپا با توجه به تنش های موجود در دریای مدیترانه شرقی باید روابط را با ترکیه دوباره ارزیابی کندگذشته از احتمال درگیری مسلحانه مسلحانه بین دو کشور ناتو ، بنظر می رسد که روابط متوقف شده میان اتحادیه اروپا و آنکارا به یک مارپیچ نزولی رسیده است. به عنوان مثال ، الكساندر شالنبرگ ، وزیر امور خارجه اتریش ، از این جناح خواست كه رویكرد خود را نسبت به ترکیه تجدید نظر كند و او را متهم به ایجاد “وضعیت خطرناک و نگران کننده” ممکن است به راحتی از کنترل خارج شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *