اردوغان می گوید ماکرون به “درمان بهداشت روان” نیاز دارد و آزادی مذهب را درک نمی کند – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، امانوئل ماکرون ، همتای فرانسوی خود را به “بدرفتاری” با میلیونها مسلمان متهم کرد ، پس از آنکه مقامات سرکوب مساجد رادیکال و افراط گرایی اسلامی را در سراسر فرانسه اعلام کردند.

“مشکل ماکرون با اسلام و مسلمانان چیست؟ او به درمان بهداشت روان نیاز دارد. “ رسانه های ترکیه گزارش دادند اردوغان روز شنبه در جلسه حزب حاکم عدالت و توسعه گفت.

چه چیز دیگری می توان به رئیس کشوری گفت که آزادی عقیده را درک نکند و با میلیونها نفر از اعضای یک اقلیت مذهبی در کشورش اینگونه رفتار کند؟ اول از همه ، او نیاز دارد [a] بررسی ذهنی

اردوغان نسبت به سخنان بسیار انتقادی انتقاد کرده است که ماکرون برای مبارزه با افراط گرایی اسلامی در فرانسه به کار گرفته است. در اوایل ماه اکتبر ، رهبر فرانسه اظهار داشت که اسلام چنین است “در بحران” در سراسر جهان به دلیل ظهور بنیادگرایی. در همان سخنرانی ، ماکرون مجموعه ای از مراحل را با هدف تقویت ارزش های سکولار کشور و مهار آنچه او لقب داد ، ارائه داد “تجزیه طلبی اسلام گرا”. رئیس جمهور ترکیه موضع ماکرون را محکوم کرد “تحریک واضح” او را به هدف قرار دادن اسلام متهم كرد تا “سرپوش گذاشتن” شکست های او در سیاست داخلی.

اخبار مرتبط  پسر رهبر اتحاد جماهیر شوروی ، نیکیتا خروشچف در اثر زخمی در اثر اصابت گلوله به سر ، جان باخت - پلیس ایالات متحده - RT World News
همچنین در rt.com
فرانسه پس از ادعای مكرون سازمان “قاطعانه” در سر بریدن معلم ، گروه طرفدار حماس را منحل كرددولت فرانسه پس از آنكه ملت از قتل ساموئل پتی مبهوت ماند ، تعهد خود را برای سرکوب اسلام رادیکال تجدید کرد. پس از اینکه وی کارتونی از حضرت محمد (ص) را به عنوان بخشی از کلاس آزادی بیان به دانش آموزانش نشان داد ، پتی یک معلم مدرسه راهنمایی در 16 اکتبر در حومه پاریس سر بریده شد. در واکنش به این قتل ، مقامات قول دادند كه نظارت بر بودجه مساجد را تقویت كنند و مساجد و سازمانهای غیردولتی مسلمان را كه متهم به گسترش نفرت در اینترنت هستند ، از جمله اقدامات دیگر ، تقویت كنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *