اردوغان و نخست وزیر یونان میتسوتاکیس ترکیه پس از وقوع زلزله مرگبار دریای اژه به هر دو کشور ، حرفهای SUPPORT را رد و بدل می کنند – RT World News

زلزله در دریای اژه ترکیه و یونان را وادار کرده است تا در پی تسلیت و کمک به یکدیگر در پی فاجعه ، رقابت خود را بر سر منابع دریای مدیترانه کنار بگذارند.

صبح زود جمعه زمین لرزه ای قدرتمند که توسط مقامات ترکیه به بزرگی 6.6 ریشتر و توسط سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) به بزرگی 7.0 ریشتر رسید ، ساحل دریای اژه را لرزاند. بیش از 800 نفر زخمی شدند و حداقل 22 نفر دیگر در ترکیه جان خود را از دست دادند ، که بندر ازمیر بیشترین تخریب را بر عهده گرفت. در جزیره ساموس یونان ، اجساد دو نوجوان – یک پسر و یک دختر – پس از لرزش در نزدیکی دیوار فروریخته کشف شد.
همچنین در rt.com
حداقل 22 نفر در ترکیه پس از 7.0 زمین لرزه به دریای اژه کشته شده اندبه دنبال این فاجعه ، کریاکوس میتسوتاکیس ، نخست وزیر یونان ، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه را برای تسلیت گفت ، در حالی که وزرای خارجه دو کشور نیز با یکدیگر تماس گرفتند ، طرف یونانی ابراز آمادگی کرد که تیم های نجات را به ازمیر برای کمک به بیرون کشیدن مردم از بین ببرد. .

“تفاوت های ما هر چه باشد ، این زمانهایی است که مردم ما باید کنار هم بایستند ،” میتسوتاکیس در توییتر خود نوشت.

اخبار مرتبط  دادگاه منطقه ای دستور قفل جزئی مادرید را لغو کرد و ادعا کرد که "برای حقوق اساسی" مضر است - RT World News

اردوغان پاسخ مهربانانه داد و گفت “ترکیه نیز همیشه آماده کمک به یونان است تا زخمهای خود را التیام بخشد.”

اینکه دو همسایه در مواقع دشوار همبستگی نشان دهند ، از بسیاری چیزهای زندگی ارزشمندتر است.
همچنین در rt.com
2 کشته در اثر تخریب کلیسای زمین لرزه در دریای اژه ، ارسال مینی سونامی به سمت جزیره ساموس یونان (عکس ، فیلم)روابط بین آنکارا و آتن در ماه های اخیر به دلیل ادعای رقابتی در مورد قفسه های قاره ای در شرق مدیترانه ، که تصور می شود سرشار از منابع انرژی هستند ، به پایین ترین سطح رسیده است.

این اختلاف باعث شده است که دو همسایه – هر دو کشور عضو ناتو – کشتی ها و هواپیماها را بسیج کنند ، به طوری که یونان از اتحادیه اروپا خواست تا ترکیه را به دلیل آنچه رفتار تهاجمی پس از ارسال آنکارا به کشتی های تحقیقاتی در آبهای مورد اختلاف در نزدیکی قبرس ، تحریم کرد ، تحریم کند.
همچنین در rt.com
ترکیه اعلامیه قبرس ، یونان و مصر را در محکومیت “تحریکات” آنکارا در E. مدیترانه مورد انتقاد قرار می دهدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *