اردوغان پس از تشدید ردیف مدیترانه در آتن دوباره به آتش می رود – RT World News

رئیس جمهور ترکیه شاید با ریختن بنزین بیشتر به درون شعله های آتش با یونان ، هر گونه اعطای امتیاز به آتن را در مورد اکتشافات نفت و گاز در آبهای مشکوک مدیترانه صادر کند.

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان یک مناسبت نسبتاً نمادین را برای ادعای این ادعا انتخاب کرد. وی در مراسمی برای گرامیداشت پیروزی نظامی توسط ترکان سلجوقی بر امپراتوری بیزانس در شهر ملازجک در قرن یازدهم صحبت می کرد.

ترکیه خواهد گرفت “هر آنچه که در دریای مدیترانه ، اژه و دریای سیاه حق آن را دارد ، ما هیچ امتیازی نخواهیم گذاشت.” اردوغان روز چهارشنبه گفت.

بخش عمده ای از سخنان آتشین او به یونان اختصاص یافته است ، که به شدت به تحقیقات حفاری ترکیه در آب های مورد بحث و مدیترانه اعتراض دارد. گفتن یونانیان امروزی هستند “بی ارزش از میراث بیزانس ،” اردوغان تهدیدهای حجاب را پیش گرفت.

اگر این [Greece] می خواهد قیمت بپردازد ، بگذارید بیاید و با ما روبرو شود. اگر آنها شجاعت آن را نداشته باشند ، باید از راه ما خارج شوند.

آبهای مدیترانه شرقی در روزها و هفته های اخیر بسیار گرم بوده است. یونان روز دوشنبه یک مشاوره هشدار دهنده ، معروف به Navtex صادر کرد ، که تمرینات دریایی را در منطقه ای از کرت برگزار می کند. یکی از آنها موسوم به “Eunomia” ، این چهارشنبه را در ساحل قبرس آغاز کرد و کشتی هایی از خود یونان و قبرس ، فرانسه و ایتالیا را درگیر کرد.

اخبار مرتبط  Coronavirus ممکن است "سازگار با انسان" باشد ، MSM هشدار می دهد. آیا آنها توجه نکرده اند؟ - RT World News

ترکیه مأموریت اکتشاف نفتی کشتی تحقیقاتی Oruc Reis را در همان منطقه طولانی کرده و آن را با چندین کشتی جنگی تقویت کرده است.

در همین حال ، در جبهه دیپلماتیک ، آتن اعلام کرد که برای مذاکره با آنکارا باز است ، اما تحت آن نیست “فشار نظامی” آلمان که نقش واسطه را در اسپات به عهده گرفته ، آن را به این تشبیه کرده است “بازی با آتش” و در روزهای گذشته با ترکیه و یونان ارتباط برقرار کرده است.
همچنین در rt.com
اردوغان ترکیه یونان را به “کاشت هرج و مرج که نمی تواند از آن فرار کند” در مدیترانه متهم می کندبه گفته وزیر خارجه آلمان ، Heiko Maas ، که هر دو پایتخت را پیمود ، به نظر می رسد که هر دو طرف برای گفتگو آماده هستند. “هیچ کس نمی خواهد این درگیری را از نظر نظامی حل کند ، که این یک جنون مطلق است”. وی روز سه شنبه در گفتگو با همراه وزیر امور خارجه ترکیه ، ملووت کاووس اوغلو گفت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *