اردوغان کلیسای بیزانس تاریخی در استانبول را از موزه به MOSQUE ماه بعد از هاگیا سوفیا تبدیل و عصبانیت یونانی را برانگیخت – RT World News

کلیسای تاریخی بیزانس Chora در حال بازگشت به نقش خود به عنوان یک مسجد کارآمد ، است که به مدت هفت دهه به عنوان موزه خدمت کرده است. در ماه گذشته ، بازگرداندن مشابهی با هاگیا سوفیا انجام شد و موجب واکنش شدید یونان شد.

روز جمعه ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دستور داد كه كلیسای تاریخی در استانبول را به سرپرستی اداره امور مذهبی منتقل كند و درهای خود را برای نمازگزاران مسلمان باز كند. یک بازگرداندن مشابه یک ماه پیش اتفاق افتاد ، زمانی که هاگیا سوفیا که او نیز به عنوان یک نمازخانه ارتدوکس سرچشمه گرفته بود ، از یک موزه به یک مسجد تبدیل شد.

کلیسای منجی مقدس در چورا تاریخ خود را به یک مجتمع صومعه قرن چهارم درست در خارج از دیوار قسطنطنیه ، که با گسترش آن در داخل شهر گنجانیده شده ، می رساند. دیوارهای بنای فعلی از زمان بازسازی اساسی در قرن یازدهم زنده مانده است. بخش داخلی دارای موزائیک ها و نقاشی های بی نظیر بیزانس است که مدتی بین سالهای 1315 تا 1321 ایجاد شده و صحنه هایی از عهد جدید را به تصویر می کشد.

پس از فتح قسطنطنیه توسط عثمانی ها در اواسط قرن 15th ، این کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و تصاویر مسیحی آن در پشت گچ پوشانده شده است. ترکیه مدرن پس از جنگ جهانی دوم ، آن را به موزه Kariye ، یک مکان محبوب گردشگری ، تبدیل کرد.

تصمیم بازگشت موزه به نقش دوران عثمانی خود در ماه نوامبر توسط دادگستری عالی ترکیه صادر شد. بلافاصله مشخص نشده بود كه مدت طولانی طول خواهد كشید تا خدمات مسلمانان در محل از سر گرفته شود ، پس از انتشار حكم اردوغان روز جمعه در روزنامه رسمی ترکیه ، با این كار لازم الاجرا شد.

اخبار مرتبط  WHO می گوید: تعداد مرگ و میرهای ناشی از Covid-19 ممکن است "به احتمال زیاد" به 2 میلیون قبل از واکسن در دسترس باشد - RT World News

ماه گذشته ، هاگیا سوفیا دوباره یک جبهه بحث برانگیز را از یک موزه به یک مسجد کارآمد انجام داد. اردوغان ، که حزب او برای حمایت داخلی و بین المللی از اسلام سیاسی حمایت می کند ، در اولین نماز جمعه که در کلیسای جامع سابق بیزانس برگزار شد به همراه هزاران عبادت دیگر حضور یافت.
همچنین در rt.com
جمعیت عظیمی از مسلمانان به مدت هشت دهه در نخستین نماز رسمی در هاگیا سوفیا به رئیس جمهور ترکیه پیوستند (VIDEOS)این گفتگوها باعث ایجاد تنش بین ترکیه و رقیب و همسایه دیرینه آن ، یونان ، شده است که آنها را حمله به میراث مسیحیان در بازداشت ترکیه می داند. وزارت خارجه یونان آخرین تصمیم را خوانده است “هنوز هم تحریک دیگری علیه افراد مذهبی در همه جا” توسط آنکارا

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *