اردوغان گفت ، ترکیه خود را بخشی جدایی ناپذیر از اروپا می داند ، اتحادیه اروپا را به اعطای عضویت كامل به آن دعوت می كند – RT World News

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان از اتحادیه اروپا خواسته است به “قول” خود پایبند باشد و به ترکیه عضویت کامل بدهد. مذاکرات صعود طولانی مدت متوقف شده است ، در حالی که آنکارا چندین بار با اعضای بلوک دور زد.

“ما خود را بخشی جدا نشدنی از اروپا می دانیم … اما این بدان معنا نیست که ما در برابر حملات آشکار به کشور و ملت خود ، بی عدالتی های محجبه و استانداردهای دوگانه خم خواهیم شد.” اردوغان روز یکشنبه در حالی که از طریق پیوند ویدیویی به اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه (AK) خود خطاب می کرد ، گفت.

رئیس جمهور همچنین از اتحادیه اروپا خواست تا به قول های خود عمل کند و در نهایت ، این کشور را به عضوی کاملاً بلوک اتحادیه تبدیل کند. این بیانیه سخنان اردوغان را در روز شنبه تکرار کرد ، زمانی که ادعا کرد ترکیه هدف آن را دارد “آینده ما را با اروپا بسازید.”

ما از اتحادیه اروپا می خواهیم پیوند نزدیکتر با ما ایجاد کند و به وعده عضویت کامل آنها در ترکیه عمل کند.

به نظر می رسد تماس اردوغان جسورانه و دور از واقعیت باشد ، با توجه به وخیم شدن تدریجی روابط آنکارا و بروکسل – و خصومت آشکار بین ترکیه و برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

پیشنهاد عضویت این کشور در اتحادیه اروپا ، که در اواخر دهه 1980 توسط آنکارا آغاز شد ، در سالهای اولیه حکومت اردوغان دوباره تقویت شد. هنوز هم این روند طولانی متوقف شده است زیرا این کشور نتوانسته است نیازهای اتحادیه را به ویژه در زمینه های حقوق بشر و حاکمیت قانون برآورده کند.

اخبار مرتبط  "سازمان ملل متحد با بحران اعتماد روبرو است" - نخست وزیر هند مودی برای اصلاحات در میان 75 سالگرد بدن جهانی تلاش می کند - RT World News

فعالیت های اخیر ترکیه در دریای مدیترانه شرقی ، جایی که آبهایی را که یونان و قبرس برای نفت و گاز ادعا می کنند نیز کشف می کند ، باعث ایجاد اختلافات در روابط قبلاً با اتحادیه اروپا شده است. در اوایل این ماه ، ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صراحت هشدار داد که گفتارها و رفتارهای ترکیه بوده است “گسترش جدایی آن” از بلوک
همچنین در rt.com
وزیر خارجه فرانسه هشدار داد ، “اظهارات تسکین دهنده” توسط اردوغان برای جلوگیری از تحریم های اتحادیه اروپا برای ترکیه کافی نیستاردوغان همچنین موفق شده است با رهبر یكی از بزرگترین كشورهای اتحادیه اروپا ، فرانسه ، درگیر اختلافات شخصی تلخی شود. رهبران فرانسه ، از جمله امانوئل مکرون ، رئیس جمهور ، سخنان خود را گسترش داده و متعهد شدند که به دنبال سلسله حملات تروریستی مرگبار و وحشتناک اخیر در سراسر کشور ، افراط گرایی اسلامی را از بین ببرند. در همین حال ، رئیس جمهور ترکیه بارها با انتقاد از همتای فرانسوی خود ، از وی سingال کرده است “سلامت روان” درباره موضع پاریس در قبال اسلام ، و حتی علناً ترکهای ترک را به تحریم کالاهای فرانسوی فراخواند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *