اردوغان گفت: خروج شناور اکتشافی ترکیه حسن نیت را نسبت به یونان در میان اختلافات ارضی در مدیترانه نشان می دهد – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور این کشور ادعا کرد ، تصمیم بازگشت کشتی اکتشاف نفت و گاز ترکیه به بندر نشان دهنده تمایل آنکارا برای مذاکره با آتن برای حل ادعاهای متقابل در مورد مدیترانه شرقی است.

شناور لرزه نگاری Oruc Reis هفته گذشته به بندر بازگشت. اگرچه آنکارا ادعا کرد که این کشتی نیاز به نگهداری روزمره دارد ، اردوغان روز جمعه گفت که تعلیق فعالیت های اکتشافی در مدیترانه شرقی مورد مناقشه به ارتقا diplom دیپلماسی با رقیب دیرینه ترکیه کمک می کند.

“بیایید به دیپلماسی فرصتی بدهیم ، بیایید یک رویکرد مثبت برای دیپلماسی ارائه دهیم. یونان نیز باید با رویکرد ما مطابقت مثبت داشته باشد و بگذارید بر این اساس گامی برداریم ، “ رهبر ترکیه در استانبول گفت. “به همین دلیل ما این کار را کردیم.”
همچنین در rt.com
قبرس آماده گفتگو با ترکیه در مورد مسائل مدیترانه است ، اما “تحت تهدید نیست”اختلاف با یونان بر سر کنترل آبهای مدیترانه شرقی پس از آنکه ماه گذشته ترکیه اکتشاف نفت و گاز را آغاز کرد ، بالا گرفت. آتن این اقدام را غیرقانونی اعلام کرد. هر دو کشور ادعا کرده اند که مالکیت ذخایر نفت و گاز در آبهای سواحل کرت و قبرس را دارند.

اخبار مرتبط  اردوغان می گوید تحریم های ایالات متحده برای S-400s "بی احترامی" نسبت به متحد مهم ناتو است - RT World News

اردوغان گفت که آماده است در مورد ادعاهای ضد و نقیض در دریای مدیترانه با نخست وزیر یونان کیریاکوس میتسوتاکیس گفتگو کند. با این حال ، وی تأکید کرد که فعالیت های لرزه ای ترکیه در آبهای مورد اختلاف به طور نامحدود متوقف نخواهد شد ، خاطرنشان کرد که Oruc Reis پس از انجام تعمیر و نگهداری لازم ، عملیات عادی خود را از سر می گیرد ، که انتظار می رود ظرف چند هفته به پایان برسد.

دو متحد ناتو به دلیل وخیم تر شدن اختلافات ارضی طی ماه گذشته ، بارها و بارها به یکدیگر اشاره کرده اند. اما از دیدگاه بروکسل ، یک همزن روشن وجود دارد. رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین اوایل این هفته در سخنرانی “وضعیت اتحادیه” خود گفت که هیچ چیز نمی تواند ترکیه را توجیه کند “ارعاب” یونان و قبرس در مدیترانه شرقی با ادامه اختلاف در مورد منابع انرژی. قبرس ضمن متهم كردن تركيه به تحريكات ، گفت كه براي مذاكره با آنكارا باز است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *