ارمنستان می گوید هواپیماهای بدون سرنشین آذربایجان را به دلیل ادامه درگیری های مرزی شدید به روز سوم (هواپیما) سرنگون کرد (VIDEO) – RT World News

ارتش ارمنستان ادعا كرده است كه در خلال درگیری های مرزی ، یك هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته آذربایجان را سرنگون كرده است. این آتش سوزی در حال حاضر منجر به تلفات از جانب هر دو طرف شده است ، به طوری که همسایگان قفقاز جنوبی یکدیگر را به خاطر این طعمه سرزنش می کنند.

“یگان های پدافند هوایی ارمنستان به پهپادی از نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان که به عنوان سیستم کنترل آتش استفاده می شود ، برخورد کردند.” سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان ، شوشان استپانیان روز سه شنبه گفت ، با به اشتراک گذاشتن فیلم هایی از این حادثه در فیس بوک.

گفته می شود این هواپیمای بدون سرنشین یک البیت هرمس 900 ساخت اسرائیلی است ، یک پهپاد چند منظوره متوسط. اعتقاد بر این است که جمهوری آذربایجان 15 دستگاه از این دستگاه را در موجودی خود دارد.

ارتش آذربایجان ، به نوبه خود ، از دست دادن یک هواپیمای بدون سرنشین منکر شد و ادعا کرد که نیروهای خود یک پهپاد ارمنی را شلیک کرده و یک سیستم توپخانه را منهدم کردند. این فیلم ویدئویی از حملات توپخانه به مواضع ارمنستان را به اشتراک گذاشت ، اما هیچ مدرکی برای ادعای پهپاد ارائه نشده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=Ekl2zucC-ws

درگیری های شدید در طول آخر هفته فوران کرد و تا صبح سه شنبه ادامه یافت. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ارمنستان را به نقض آتش بس 1994 بارها و گلوله باران مواضع آذربایجان با خمپاره و نارنجک انداز متهم کرد.

اخبار مرتبط  WHO با استناد به ناکارآمدی آن ، آزمایشات هیدروکسی کلروکین Covid-19 را برای دومین بار متوقف کرد - RT World News

با این حال ، وزارت دفاع ارمنستان گفت كه این درگیری ها پس از آن آغاز شد كه سربازان آذربایجانی سعی در عبور از مرز كردند و بعداً با استفاده از تانك ها و خمپاره ها مواضع ارمنستان را گلوله باران كردند.

هر دو طرف در درگیری های جاری تلفات را تأیید کردند ، در حالی که آذربایجان تأیید کرد که یک سرلشکر و یک سرهنگ در درگیری ها کشته شدند. باکو همچنین گفت که در اثر اصابت گلوله در شمال این مرز ، چندین سرباز و یک غیرنظامی جان خود را از دست دادند. ارمنستان ، به نوبه خود ، روز چهارشنبه چهار تلفات در بین افسران خود را تأیید کرد.
همچنین در rt.com
جمهوری آذربایجان می گوید 3 سرباز این کشور در درگیری مرزی با سربازان ارمنی کشته شدند و ترس از تشدید جدید را برانگیختارمنستان و آذربایجان در اوایل دهه 1990 با جنگی مرزی خونین جنگیدند که پس از قره باغ – قره باغ کوهستانی با جمعیت ارامنه در داخل آذربایجان – استقلال خود را از باکو اعلام کردند. این جنگ با توافق آتش بس پایان یافت و پس از آن ، قره باغ کوهستانی به یک جمهوری ناشناخته تبدیل شد و از نزدیک با ارمنستان متحد شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *