اروپا مشتری در تاریکی می درخشد ، و سرنخی از آنچه در زیر سطح یخ زده قرار دارد را ارائه می دهد – RT World News

تحقیقات آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) نشان داده است که ماه یخی مشتری یوروپا در تاریکی می درخشد و می تواند به معنای واقعی کلمه ترکیب شیمیایی اقیانوس های وسیع آن و احتمال حمایت از زندگی را روشن کند.

مشتری شبانه روز ماهواره های خود را با بمباران مداوم الکترون ها و سایر ذرات تابش می کند.

ترکیبات نمکی موجود در یخ سطح ماه به تابش متفاوت واکنش می دهند و درخشش خاص خود را از خود ساطع می کنند: سبز ، آبی یا سفید با درجات مختلف شدت بسته به ترکیب ترکیب خاص تابش شده.

قمری که در آسمان شب می درخشد دقیقاً به نظر قابل توجه نمی رسد زیرا ماه ما همچنان شب تابش خورشید را منعکس می کند ، بنابراین ما به منظره عادت کرده ایم ، اما مکانیسم اصلی درخشش اروپا بسیار متفاوت است ، حتی سمت تاریک آن که رو به خورشید است ، نور ساطع می کند.

اگرچه در نگاه اول ، به نظر می رسد یک عجیب و غریب کنجکاو اما بی اهمیت یک ماه در منظومه شمسی ما باشد ، اما این کشف ممکن است در واقع سرنخی در مورد اقیانوس در زیر و اینکه آیا واقعاً می تواند از زندگی پشتیبانی کند ، ارائه دهد ، همانطور که برخی از جامعه علمی گمان می کنند.
همچنین در rt.com
زندگی بیگانگان می تواند در اقیانوس نمکی وسیع درون قمر یخی مشتری – اروپا وجود داشته باشددانشمندان JPL از یک طیف سنج برای مقایسه طول موج های نور ساطع شده از ماه استفاده کردند تا بینایی در مورد ترکیبات خاص موجود در یخ مسئول هر رنگ خاص را بدست آورند.

این نوع تجزیه و تحلیل به طور معمول در طول روز انجام می شود اما آخرین نتایج نشان می دهد اروپا در تاریکی چگونه به نظر می رسد.

“ما توانستیم پیش بینی کنیم که این درخشش یخ شبانه می تواند اطلاعات بیشتری در مورد ترکیب سطح اروپا ارائه دهد. چگونگی تغییر این ترکیب می تواند به ما درمورد اینکه آیا اروپا شرایط مناسب زندگی را ارائه می دهد ، باشد. “گفت: مورتی گودیپاتی ، نویسنده اصلی JPL

اخبار مرتبط  جمعیت عظیمی از مسلمانان به مدت هشت دهه در نخستین نماز رسمی در هاگیا سوفیا به رئیس جمهور ترکیه پیوستند (VIDEOS) - RT World News

دانشمندان ناسا مدتهاست استنباط می کنند که سطح یخی اروپا احتمالاً از مخلوطی از یخ و نمک تشکیل شده است که برای ما در زمین مانند زمین سولفات منیزیم (نمک اپسوم) و کلرید سدیم (نمک خوراکی) برای ما آشنا خواهد بود.

این تیم سپس ابزاری منحصر به فرد به نام اتاق یخی را برای آزمایش الکترون و انرژی محیطی پرتوی اروپا (ICE-HEART) ساخت تا ماکی از سطح ماه یخی را ایجاد کند و سپس آنها را با استفاده از یک پرتو الکترون پرانرژی منفجر کنند تا ببینند. چگونه مواد آلی در زیر آن با انفجار شدید تابش مقابله می کنند.
همچنین در rt.com
عکسهای تازه مشتری در نزدیکی نزدیکترین زمین به زمین ، طوفان جدیدی را در بزرگترین سیاره منظومه شمسی نشان می دهدباید دید آیا در زیر یخ چیزی شنا می کند یا خیر اما یک ماموریت آینده ممکن است کمک غیر منتظره ای در این زمینه ارائه دهد.

ماموریت Europa Clipper ناسا چندین پرواز ماه مهتاب را در اواسط دهه 2020 انجام می دهد و اعضای تیم ماموریت در حال جمع آوری یافته های محققان JPL هستند تا مشخص کنند چه سطح همبستگی بین کار آنها وجود دارد.

در حالی که کلیپر به طور خاص یک ماموریت تشخیص زندگی نیست ، ممکن است در نهایت داده های شناسایی بسیار ارزشمندی ارائه دهد که جستجوی ما برای زندگی در جهان را بهبود می بخشد.

کلیپر ممکن است به محققان اجازه دهد تا یافته های خود را از ماکت موجود در زمین با قرائت دقیق تر در نزدیکی ماه واقع در 628.3 میلیون کیلومتری زمین مقایسه کنند.

اندازه گیری های فضاپیما می تواند بینش بسیار بیشتری در مورد ترکیب ماه و امکان حیات در آبهای سرد آن داشته باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *