“اروپا نباید اجازه دهد كه آمریكا در اقتصاد خود مداخله كند” ، شهردار آلمان در معرض تهدید تحریم های ایالات متحده بر سر نورد استریم 2 به RT – RT World News

یک شهردار آلمانی در معرض خطر قرار گرفتن در لیست سیاه خط لوله گاز Nord Stream 2 از روسیه به RT گفت که اروپا نباید اجازه دهد آمریکا سیاست اقتصادی خود را دیکته کند.

دو کشتی روسی که مشغول لوله کشی لوله های دریایی بالتیک هستند در بندر موکران در جزیره روگن آلمان مستقر شده اند. نود درصد بندر متعلق به شهر کوچک ساسنیتز است ، به همین دلیل شهردار آن ، فرانک کرخت ، خطر فرود در لیست تحریم های آمریکا را در معرض خطر دارد.

من این را قبول نمی کنم زیرا معتقدم طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است ،کراخت به RT گفت.

اروپا سرزمین مستقل است. و فکر می کنم اروپا نباید اجازه مداخله در مسائل اقتصادی خود را بدهد.

ایالات متحده در تلاش برای فشار آوردن آلمان به ضرب و شتم این کشور ، تحریم هایی را برای Nord Stream 2 اعمال کرده است. با این حال ، لایحه دیگری که محدودیت های جدیدی را برای شرکت هایی که به روسیه در تکمیل خط لوله کمک می کنند اعمال می شود ، در اوایل این هفته توسط مجلس نمایندگان ایالات متحده تصویب شد.
همچنین در rt.com
ایالات متحده تحریم های شدید علیه خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه را گسترش می دهدبا این حال مقامات آلمانی از کنار گذاشتن Nord Stream 2 خودداری می کنند و کراخت می گوید که این کار درستی است.

ما به ایالات متحده اجازه نخواهیم داد آنچه کشتی ها مجاز به اسکله در بندر ما هستند را دیکته کند ،شهردار تأکید کرد. “ما از یک ترمینال کشتی ساده به یک منطقه مهم صنعت با پروژه های مختلف تجاری تبدیل شده ایم. Nord Stream یکی از این پروژه ها است.

من اعتقاد ندارم که باید از روسیه محافظت کنیم. از نظر تاریخی ، منطقه مکلنبورگ-وورپومرن با روسیه روابط اقتصادی خوبی داشته است. آنها در اثر تحریم های اروپا متوقف شدند.

آلمان Nord Stream 2 را یک پروژه مهم برای اقتصاد ملی می داند ، که قبلاً با شیوع تاج ویروس روبرو شده است.

اخبار مرتبط  ظریف ایران می گوید تعویض زندانیان با موفقیت آمریکا انجام شد "تلاش" کارمندان ترامپ را انتخاب کنید - RT World News

همه گیر Covid-19 به یک بحران جهانی منجر شده است ، از جمله بحران در اقتصاد ،شهردار گفت. “باید این مسئله را در نظر داشته باشیم و شاید به جای ارسال تهدید و جلوگیری از توسعه اقتصاد ، بیشتر در مقیاس جهانی همکاری کنیم. این اشتباه است.

خط لوله Nord Stream 2 که از بندر روسیه Ust-Luga به گریفسوالد در آلمان می رسد ، بیش از 90 درصد ساخته شده است. ایالات متحده گفته است كه این خط لوله با وابستگی آلمان به مسكو ، امنیت انرژی اروپا را تضعیف می كند.

از طرف دیگر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بارها و بارها تکذیب کرد که این مورد است ، با بیان اینکه این پروژه در خدمت منافع برلین است و آنها را به خطر نمی اندازد. او همچنین انكار كرد كه آلمان بیش از حد به گازرسانی روسیه وابسته خواهد بود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *