از محققین تحقیق می کنید؟ نتانیاهو به دنبال “تحقیق مستقل” در مورد تحقیق درباره فساد ادعایی در مورد ادعای تعارض منافع است

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار تحقیق درمورد کسانی که از وی به جرم فساد تحت بازجویی قرار گرفتند ، و اصرار داشت که مقامات “عدالت را تحریف” می کردند تا وی را به دنبال گزارش سو major رفتار بزرگ پلیس ، از کار منصرف کنند.

نخست وزیر خواستار یک مورد جدید شد “تحقیق مستقل” در جریان جلسه حزب لیکود چهارشنبه شب ، خطاب به گزارشی از کانال 12 اسرائیل در اوایل این هفته مبنی بر اینکه پلیس درگیری آشکار منافع یک بازپرس برجسته در پرونده فساد نتانیاهو را پنهان کرده است.

“بدیهی است که در اینجا تصمیمات سیاسی توسط مقامات ارشد اجرای قانون اتخاذ شده است که برای سرنگونی نخست وزیر راستگرایانه ، عدالت و قانون را تحریف می کنند.” او گفت. “این رفتار باید بررسی شود. اما چه کسی تحقیق خواهد کرد؟ رئیس پلیس که از بازپرس محافظت می کند؟ دادستان دولت که از رئیس پلیس محافظت می کند؟ شاید دادستان کل کشور؟ »

من با احتیاط تخمین می زنم که دادستان کل کشور این مورد را بررسی نمی کند. چاره ای جز تحقیق مستقل نیست.

گزارش کانال 12 ، که روز دوشنبه منتشر شد ، ادعا می کند که مقامات ارشد اجرای قانون اخیراً شکایتی را به دلیل گسترده پوشش پلیس به دادگستری دولت ارائه داده اند و ادعا می کند که آوی روتنبرگ ، بازرسان فساد در رابطه خارج از ازدواج با جودی نیر موزز ، خواهر ناشر روزنامه آرنون موز. این ناشر در کنار نتانیاهو به دلیل معامله غیرقانونی quid-pro-quo ، ایجاد تعارض احتمالی منافع ، متهم شده است که گفته می شود سایر مقامات پلیس آن را نادیده گرفتند.
همچنین در rt.com
پارلمان اسرائیل برای تصویب لایحه ای که می تواند به فعالیت سیاسی نتانیاهو پایان دهد ، رای می دهداظهارات نخست وزیر ، یعنی دخالت وی در دادستان کل کشور ، Avichai Mandelblit ، بلافاصله پس از گزارش هاآرتص مبنی بر اینکه AG در حال بررسی رد صلاحیت نتانیاهو از سمت خود است ، به دلیل او در سه پرونده جداگانه فساد روبرو شد. اگرچه بعداً مندلبلیت بیانیه ای صادر كرد و مواضع قبلی خود را مبنی بر اینكه نخست وزیر می تواند در سمت خود به عنوان یك متهم باقی بماند تأكید كرد ، اما دفتر وی گزارش هاآرتص را مستقیماً انكار نكرد و از افشای آنچه در جلسات داخلی بحث شده است ، خودداری كرد. وی همچنین ادعاهای نتانیاهو در مورد ناشایستگی قضایی را مورد انتقاد قرار داد “دروغهای بی اساس”

مندلبلیت هفته گذشته در یک کنفرانس کانون وکلای دادگستری اسرائیل گفت که دادرسی فساد نتانیاهو این کار را نخواهد کرد “ایجاد هر علتی برای استیضاح نخست وزیر” با این حال داستان هاآرتص اشاره کرد که AG ممکن است در مورد یک فنی صحبت کرده باشد و می تواند دلایل دیگری را برای مجبور کردن نتانیاهو به “قابل توجه” مرخصی غیبت

اخبار مرتبط  سازمان جهانی بهداشت هشدار می دهد که بیماری همه گیر Covid-19 می تواند دهه های پیشرفت مراقبت های بهداشتی را "از بین ببرد" - RT World News
همچنین در rt.com
ده ها تن در میان اعتراضات آشفته ضد نتانیاهو در اورشلیم دستگیر شدند (فیلم ها ، عکس ها)دادرسی فساد نتانیاهو در ماه مه پس از مدت ها به تعویق انداختن به دلیل شیوع ویروس کرونا آغاز شد. وی در یک رشته رسوائی هایی که در آن نخست وزیر متهم به پذیرش هدایای مجلل از متحدان ثروتمند در ازای دریافت لطف های سیاسی است متهم به کلاهبرداری ، نقض اعتماد و رشوه است. رهبر اسرائیل هر عمل خلافی را انکار می کند. جلسه بعدی نخست وزیر در تاریخ 6 دسامبر تعیین می شود ، که وی طبق قانون موظف به حضور در آن است ، در حالی که مرحله اثبات دادرسی در ژانویه آغاز می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *