استرالیا امسال برای دومین بار مالیات سیگار را افزایش می دهد و آن را به گران ترین مکان در جهان برای سیگار کشیدن تبدیل می کند – RT World News

هزینه این سیگار در استرالیا 1.75 دلار استرالیا (1.29 دلار آمریکا) پس از آن است كه این كشور برای جلوگیری از این اقدام ناسالم (در صورت سودآور) اقدام به افزایش دومین مالیات بر تنباكو كرد ، گرانترین آنها در هر جای دنیا.

سیگاری های سیگار استرالیایی روز سه شنبه با افزایش 12.5 درصدی مالیات مواجه شدند ، دومین افزایش مالیات غیر مستقیم توتون و تنباکو در سال جاری کانبرا علیه مصرف کنندگان برابر کرده است. یک بسته 20 نخ سیگار اکنون 35 دلار استرالیا (25 دلار آمریکا) است و افراد سیگاری با نام تجاری عزیزتر ، با بیش از 40 دلار استرالیا در هر بسته.
همچنین در rt.com
ابتدا تزریق کنید ، بعداً صحبت کنید؟ استرالیا محدود کردن افراد واکسینه نشده را در نظر می گیرد اما در مورد الزامات ضربان های Covid-19 قدم برمی داردمالیات سیگار برای دولت استرالیا یک سود است که سالانه حدود 17 میلیارد دلار استرالیا از این مالیات درآمد دارد. با این حال ، با افزایش مالیات ، تجارت توتون و تنباکو در بازار سیاه نیز افزایش می یابد. براساس نیروی مرزی استرالیا ، ارزش تجارت غیرقانونی بیش از 546 میلیون دلار استرالیا است.

مقامات دولتی می گویند که آنها می خواهند رفتارهای خطرناک را دلسرد کنند و افزایش مالیات موفق شده است درصد استرالیایی هایی را که از 20 درصد در سال 2001 سیگار می کشند به کمتر از 14 درصد در سال 2018 برساند. آن زمان – در سه ماهه آخر سال 2017 افزایش یافت ، و یک افت طولانی را تجربه کرد.

بعضی از مقامات می خواهند کانبررا کارهای بیشتری برای تشویق به بخار دادن انجام دهد ، که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بهداشت آسیب کمتری دارد اما از نظر فنی در استرالیا غیرقانونی است. در حالی که بخارات و سیگارهای الکترونیکی بدون نیکوتین قابل فروش هستند ، داشتن و استفاده از نیکوتین برای بخارپزی تحت مقررات سموم در سراسر کشور ممنوع است. با این حال ، به گفته دیلی میل ، یک فرد سیگاری می تواند نسخه ای برای نیکوتین مایع ، مجوز واردات آن برای مصرف شخصی – یا صرفاً خرید آن در بازار سیاه ، تهیه کند.

اخبار مرتبط  ماکرون می خواهد برای جلوگیری از سرخوردن جوانان فرانسوی به رادیکالیسم ، "عربی بیشتری در مدارس آموزش دهد" - RT World News

با قیمت های جدید ، متوسط ​​افراد سیگاری در روز روزانه 12500 دلار استرالیا را صرف عادت خود می کنند ، مبلغی سنگین مخصوصاً با توجه به رکود اقتصادی در جهان که به دنبال آن همه گیر کرونا شده است. بیش از یک میلیون نفر در استرالیا پس از اعمال اقدامات قفل در ماه مارس ، در یک ماه شغل خود را از دست دادند و بر اساس برآورد کنترل شدید بر حرکت و فعالیت ، 4 میلیارد دلار استرالیا در هفته برای اقتصاد هزینه در بر داشت.
همچنین در rt.com
مرد استرالیایی پس از نقض قرنطینه بارها و بارها در ویروس کرونا ، در کمد دوست دختر گرفتار شد و شش ماه را در پشت میله های زندان گرفتبعد از استرالیا ، نیوزیلند گرانترین مکان برای کشیدن سیگار است ، با مالیات هزینه هر بسته را به بیش از 23.50 دلار استرالیا افزایش می دهد. ایرلند ، نروژ و انگلیس در مکان های بعدی قرار دارند ، اگرچه بخشهایی از ایالات متحده – به ویژه نیویورک و نیوجرسی – با این کشورها رقابت می کنند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *