استرالیا بازرس ویژه ای را برای تحقیق در مورد اتهامات جنایات جنگی توسط کماندوهای نخبه در افغانستان منصوب کرد – RT World News

نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون گفته است که ملت باید آماده مقابله با “حقایق بی رحمانه” باشد ، زیرا مقامات در حال آماده سازی برای بررسی گزارش سو alleged رفتار ادعایی نیروهای خود در افغانستان هستند.

موریسون اعلام کرد ، دولت در حال تعیین یک بازپرس ویژه برای بررسی و محاکمه بالقوه ادعاهای سوisc رفتار سربازان در افغانستان است.

تحقیق درباره اقدامات ارتش در سال 2016 انجام شد. نسخه ویرایش شده گزارش نهایی قرار است هفته آینده منتشر شود.

با این حال ، بخشهایی از این سند که به رسانه های استرالیا درز کرده است ، پیش از این تصویری دلخراش را با داستان هایی از کماندوهایی که گفته می شود غیرنظامیان و زندانیان را شکنجه و اعدام می کنند ، ترسیم کرده اند.

موریسون هشدار داد که جزئیات گزارش ممکن است جامعه را شوکه کند. “این سخت و سخت برای استرالیایی ها خواهد بود ، من می توانم به شما اطمینان دهم ،” او گفت.

نخست وزیر افزود که رویه های قانونی آینده اینگونه خواهد بود “ما را ملزم می کنیم که در مواردی که انتظارات و استانداردها برآورده نشده اند ، با حقایق صادقانه و بیرحمانه برخورد کنیم.”

وزیر دفاع ، لیندا رینولدز ، در پاسخ به این س askedال که آیا سربازانی که در جرائم مقصر شناخته شده اند می توان مدال از آنها سلب کرد ، گفت که همه “گزینه ها و توصیه ها” در نظر گرفته خواهد شد.

اخبار مرتبط  آمریکا پس از اعزام مسکو به کمک هواپیما به نیویورک ، 200 دستگاه تهویه را به روسیه اعزام خواهد کرد - RT World News

رینولدز خاطرنشان کرد که محتوای گزارش در “به هیچ وجه” بر اکثریت قریب به اتفاق 39000 استرالیایی که در افغانستان خدمت کرده اند و این کار را انجام داده اند ، سایه انداخته اند “با تمایز عالی”

پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر به عنوان بخشی از “جنگ ترور” به رهبری آمریکا ، کماندوهای استرالیایی در کنار نیروهای ایالات متحده و متحدانش در افغانستان برای جنگ با طالبان و شبه نظامیان القاعده مستقر شدند.
همچنین در rt.com
استرالیا باید بیمار باشد زیرا گزارش فاش شده می گوید که چگونه “روانپزشکان” SAS ملت را با وحشیگری در افغانستان شرمندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *