استفاده از مواد مخدر در استرالیا در بالاترین سطح در تقریبا 20 سال ، نشان می دهد که نظرسنجی ها. چه چیزی در حال افزایش نگران کننده است؟ – RT World News

طبق گزارش جدیدی که توسط انستیتوی بهداشت و رفاه استرالیا منتشر شده است ، مصرف مواد مخدر در استرالیا از بالاترین سطح از سال 2001 تاکنون است ، و رسانه ها و Covid-19 می توانند مقصر باشند.

موسسه بهداشت و رفاه استرالیا (AIHW) گفت: بیش از 11 درصد از Aussies 14 ساله و مسن تر مرتباً از کوکائین استفاده می کنند که اکثر آنها مرد هستند.

این مطالعه می گوید ، تعداد افرادی که فکر می کنند مصرف بزرگسالان به طور مرتب از کوکائین برای بزرگسالان مناسب نیست ، در دهه اخیر رشد کرده است.

بر این اساس ، تعداد افرادی که در طی یک سال از مصرف کوکائین پذیرفته اند ، از سال 2004 تا 2019 از یک درصد به 4.2 درصد افزایش یافته است.

بین سال های 2016 و 2019 به ویژه ، تعداد پاسخ دهندگان که حداقل یک بار در ماه از آن استفاده کرده اند ، بیش از 50 درصد افزایش یافته است. تعداد واقعی می تواند حتی بیشتر باشد زیرا هر مصرف کننده مواد مخدر حاضر نیست آن را قبول کند ، حتی به طور ناشناس.

در کنار کوکائین ، این گزارش از اکستازی ، متامفتامین ، هالوژن و هروئین به عنوان محبوب ترین مواد در بین معتادان به مواد مخدر استرالیا یاد می کند.

این مطالعه می گوید: در سال 2019 ، در کشور 25 میلیون نفری ، حدود 36 درصد از مردم در برخی مقاطع عمر خود به طور غیرقانونی از مواد مخدر استفاده می کردند و 3.4 میلیون نفر در 12 ماه گذشته از آن استفاده کرده بودند.
همچنین در rt.com
زندگی بسیار بالا: بازیکن فوتبال اسپانیا پس از مصاحبه جنجالی پس از مسابقه مجبور شد نتایج آزمایش کوکائین را منتشر کندAIHW می گوید این افزایش ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد که بر ادراک عموم مردم از مواد مخدر تأثیر می گذارد ، از جمله وضعیت قانونی مواد مخدر ، فرهنگ و نگرش خانواده ، روابط همسالان ، اقدامات بهداشت عمومی و اقدامات ایمنی.

اخبار مرتبط  تظاهرات اسرائیلی ها با لباس بیکینی علیه قفل Covid-19 در اعتراض ساحل تل آویو (عکس ها ، فیلم ها) - اخبار جهانی RT

کارشناسان همچنین رشد سوء مصرف مواد را از جمله دلایل دیگر به این برداشت گسترده نسبت می دهند که “داروهای تفریحی” مانند کوکائین باید قانونی شوند.

طیف وسیعی از عوامل ، از جمله پوشش رسانه ای و تجربه شخصی ، به احتمال زیاد روی برداشت افراد از مواد مخدر تأثیر می گذارده ، “تحقیقات می گوید.

در همین حال ، کارشناسان دیگر ادعا می کنند که بحران کروناویروس به مشکل دارویی استرالیا افزوده است.

به عنوان مثال ، لئون کرایدن ، مدیر اجرایی Butter ، یک مرکز توانبخشی در نیو ساوت ولز ، ابراز نگرانی از افزایش سوء مصرف مواد در این کشور در میان همه گیری Covid-19.

ما واقعاً نگران آنچه در شش ماه آینده می آیند ، نگران هستیم. فروش الکل در حال افزایش است ، مردم داروهای تجویزی را جمع می کننداو به نگهبان گفت. طبق مشاوره تحلیلی AlphaBeta و شرکت اعتباری Illion ، طی تنها یک هفته در ماه آوریل ، هزینه های الکل و دخانیات 33 درصد افزایش یافته است.

اگرچه سوء مصرف مواد مخدر در کشور بدون بحران کرون ویروس به اندازه کافی بد بود.
همچنین در rt.com
WATCH پس از مجبور به فرود در مکزیک ، هواپیمای کارتل مواد مخدر را مشکوک کرداسترالیا همچنین در 15 سال گذشته شاهد افزایش مرگ و میر ناشی از مواد مخدر بوده است. محققان انجمن سیاست های آسیا و اقیانوس آرام می گویند ، فقدان اقدامات هوشمندانه دولت برای اعمال قوانین ضد مواد مخدر ، وضعیت را وخیم تر می کند.

علاوه بر این ، استرالیا ممکن است نیاز به کار بر روی برنامه های توان بخشی خود داشته باشد. تنها در ایالت نیو ساوت ولز ، تاکنون 500000 نفر قادر به دسترسی به درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل نیستند ، یک کمیسیون مستقل ویژه در اوایل سال جاری کشف شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *