اسرائیل ادعای “مزخرف” تهران مبنی بر اینکه قصد حمله پرچم دروغین برای کشاندن آمریکا و ایران را به جنگ دارد ، رد می کند – RT World News

اسرائیل ادعاهای مطرح شده توسط تهران مبنی بر تلاش برای ایجاد جنگ بین و ایران را رد کرد و افزود که نگران امنیت خود در سالگرد ترور قاسم سلیمانی است.

ادعای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه اسرائیل برای ایجاد یک درگیری نظامی در منطقه قصد حمله به نیروهای آمریکایی در عراق را دارد “کاملا بی معنی” یووال اشتاینیتز ، وزیر انرژی اسرائیل روز یکشنبه گفت. به گفته اشتاینیتز ، این اسرائیل بود که برای حملات احتمالی ایران باید مراقب آن بود.

وزیر انرژی گفت اظهارات ظریف به عنوان “علامت هشدار دهنده مبنی بر اینکه ایران به اسرائیل حمله می کند ، به دنبال بهانه هایی برای حمله به اسرائیل است و بنابراین ما باید انگشت خود را روی نبض بگذاریم و در بالاترین حالت آماده باش قرار بگیریم. “

ادامه مطلب

تهران قول اقدامات تلافی جویانه را داده است زیرا این کشور به مناسبت بزرگداشت سلیمانی ، فرمانده نیروی نخبه قدس ایران ، که یک سال پیش امروز در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در عراق کشته شد ، قصاص کرد.

ظریف روز شنبه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا را در توئیتی برچسب گذاری كرد و در آن این جمله را گفت “هوش جدید” از عراق اظهار داشت كه مأموران اسرائیلی قصد دارند حملاتی را علیه آمریكایی ها در این كشور آغاز كنند و رهبر آمریكا را به این سمت سوق دهند “در بند با جعلی casus belli.”

وی ترامپ را ترغیب کرد که به پای این کشور نرود “دام” و هشدار داد که “هر نوع آتش بازی نتیجه معکوس خواهد داد.”

دیپلمات عالی رتبه ایران روز پنجشنبه نیز ادعاهای مشابهی را مطرح کرد ، اما از عامل این توطئه نام برد.

اخبار مرتبط  اسناد واکسن Pfizer-BioNTech Covid در حمله سایبری به تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا «دسترسی غیرقانونی» دارد - اخبار جهانی RT

ایران پس از ترور سلیمانی چندین حمله موشکی به پایگاه های عراقی را در خود جای داد که سربازان آمریکایی در آن مستقر بودند ، اما جمهوری اسلامی در اولین سالگرد مرگ وی سخنان خود را درباره اقدامات تلافی جویانه بیشتر افزایش داده است. ایالات متحده قبلاً نیز بعنوان اقدام پیشگیرانه برخی از کارکنان دیپلماتیک و نیروهای نظامی را از منطقه خارج کرده است. ترامپ نشان داده است که اگر تهران را مسئول بداند “یک آمریکایی کشته شد” در عراق.

پیش از این در میان افزایش تنش ها حداقل یک حادثه مشکوک رخ داده است. روز جمعه ، مقامات عراقی کشف یک مین دریایی را که هنگام خروج از بندر عراق متصل به بدنه یک نفتکش بود ، تأیید کردند. سلول رسانه ای نیمه رسمی امنیتی عراق گفت که الف “جسم خارجی” بعد از ظهر پنجشنبه هنگام ورود این کشتی به آبهای بین المللی در خلیج فارس مشاهده شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *