اسرائیل ایران را به “تروریسم زیست محیطی” به دلیل نشت نفت در سواحل خود متهم کرد ، به مجرمان هشدار داد “باید هزینه بپردازند” – RT World News

دولت اسرائیل گفته است که ایران در پشت نشت نفت اخیر در سواحل اسرائیل قرار دارد که باعث خسارات زیست محیطی زیادی شده است و به عنوان یکی از بدترین حوادث آلودگی در تاریخ اسرائیل توصیف شده است.

وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل ، گیلا گملیل گفت روز چهارشنبه که مقامات اسرائیلی یک تانکر نفتی متعلق به لیبی را شناسایی کردند ، بنام زمرد و ادعا می شود محموله دزد دریایی حمل می کند ، که ماه گذشته از ایران به خارج از خلیج فارس و از کانال سوئز حرکت کرده بود.

وزیر در سخنرانی خبری گفت که کشتی پرچم دار پاناما رادیوهای خود را برای مدت نزدیک به 24 ساعت خاموش کرده و بین 1 تا 2 فوریه دریا را آلوده کرده است.

“ایران است [conducting] تروریسم با آسیب رساندن به محیط زیست ، و [when] ایران به محیط زیست آسیب می رساند و فقط به دولت اسرائیل آسیب نمی رساند. “ او گفت.
همچنین در rt.com
اسرائیل کل سواحل مدیترانه خود را تعطیل می کند زیرا نشت گسترده نفت باعث افزایش نگرانی های بهداشتی می شوداخبار مرتبط  پروست! دادگاه باواریا ممنوعیت الکل در فضای باز را که در محدوده حاشیه Covid-19 اعمال شده بود ، در سراسر کشور لغو کرد - اخبار جهانی RT

گاملیل همچنین هشدار داد که افرادی که مسئول سفر کشتی هستند “باید قیمت آن را پرداخت” و آن “دست اپراتور کشتی خون سیاه است.”

وزیر گفت آنجا بود “شواهد مستند” برای حمایت از ادعاها و این ، با وجود کمبود “شواهد پزشکی قانونی” همه منابع دیگر برای نشت رد شده است.

ایران هنوز در مورد این ادعاها توضیحی نداده است.

طبق گفته وزارت حفاظت محیط زیست کشور ، حدود 1000 تن قطران سیاه حاصل از نشت نفت در بیش از 90 درصد سواحل اسرائیل شسته شده است. پس از این حادثه ، دولت به اسرائیلی ها هشدار داد “برای رفتن نیست [to the beaches] شنا کردن یا انجام فعالیت های ورزشی یا تفریحی تا اطلاع ثانوی. ”

اوایل این هفته ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، ایران را مقصر انفجارهایی دانست که هفته گذشته به یک کشتی متعلق به اسرائیل در خلیج عمان برخورد کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *