اسرائیل با لبنان آتش سوزی می کند و تلاش برای “نفوذ” در مرزهای شمالی – ارتش – RT World News

درگیری ها در مرز شمال اسرائیل با لبنان آغاز شده است ، و ارتش اسرائیل در “نبرد مداوم” با شبه نظامیان حزب الله درگیر شده است. این ساعاتی پس از گزارش رسیده است که جنگجویان به سربازان اسرائیلی حمله کردند.

این درگیری ها نخستین بار توسط اخبار تلویزیونی N12 تلویزیون اسرائیل در بعدازظهر دوشنبه گزارش شد ، در حالی که خبرنگاران AFP در دو طرف مرز ادعا می کردند که انفجارهای بلند شنیده اند. پس از گزارش ها ، نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) گفتند که نیروهای اسرائیلی درگیر “جنگ مداوم” در منطقه.

به گفته منابع لبنانی به نقل از رویترز ، حزب الله با شلیک موشک به وسیله نقلیه نظامی اسرائیل در منطقه مورد مناقشه مزارع شبه در مرز ، این مبادله را آغاز کرد. IDF سپس گفت که اقدام به حمله مرزی توسط یک “مرز” را خنثی کرده است.تیم مسلح ،“و به هیچ اسرائیلی آسیب نرسید.

به ساکنان نزدیکی “خط آبی” – که مرزهای مورد مناقشه کشورها را براساس عقب نشینی نیروهای اسرائیلی در سال 2000 مشخص می کند – از طرف IDF گفته شده است که در خانه های خود بمانند و از مناطق باز خودداری کنند. جاده های منطقه نیز به دنبال “حادثه امنیتی
همچنین در rt.com
حزب الله علی رغم تنش ها ، جنگ با اسرائیل “در ماه های آینده” را رد کرداگرچه ظاهراً شبه نظامیان لبنانی این مبادله را آغاز کردند ، یک منبع لبنانی به رویترز گفت که این حمله به عنوان قصاص برای مرگ یکی از مبارزان حزب الله در سوریه در هفته گذشته بود. این شبه نظامی در یک حمله هوایی آشکار اسرائیلی در حومه دمشق کشته شد.

اخبار مرتبط  والدین لحظات وحشتناک پس از سر بریدن معلم نوجوان را در خارج از مدرسه فرانسه به یاد می آورند - RT World News

این حمله هوایی نیروهای حزب الله در لبنان و سوریه را عصبانی کرد. در روزهای بعد ، انفجارهایی در امتداد مرز اسرائیل و سوریه گزارش شد و اسرائیل حضور نظامی خود را در امتداد مرز لبنان افزایش داد. با وجود تشدید ارتش ، معاون رهبر حزب الله روز یکشنبه گفت که این موارد “جو نشان دهنده ی جنگ نیست … در چند ماه آینده.”

اسرائیل و حزب الله آخرین بار در سال 2006 درگیر جنگ آزاد بودند و درگیری های یک ماهه بیش از 1100 لبنانی و 165 اسرائیلی را کشت. از آن زمان ، مبادلات پراکنده آتش آغاز شده است ، اخیراً در سپتامبر 2019 ، هنگامی که گروه شبه نظامی شیعه ، موشک های موشکی را به یک پایگاه نظامی اسرائیل پرتاب کرد. اسرائیل با یک انبار توپخانه پاسخ داد و تلفات هر دو طرف تأیید نشد.

سخنگوی IDF گفت که با درگیری های روز دوشنبه بعد از ظهر ادامه دارد “روزهای پیچیده و پر تنش پیش روی ما است.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *