اسرائیل به بهانه “اضطراری” Covid-19 در حالی که کشور قفل را گسترش می دهد ، سرکوب می کند – RT World News

کنست اسرائیل قانونی را تصویب کرده است که شهروندان را از اعتراض بیش از یک کیلومتری خانه هایشان منع می کند ، با حمایت دولت به عنوان اقدامی علیه Covid-19 ، اما توسط مخالفان مخالف مخالف ، به عنوان اباحه مخالفت می کند.

این لایحه در ساعات اولیه صبح چهارشنبه پس از یک بحث ماراتن در کنست 46 به 38 به تصویب رسید ، محدودیت های گسترده ای را در تظاهرات از هر نوع ایجاد می کند و حضور شهروندان در اعتراضاتی را که بیش از یک کیلومتر (0.6 مایل) از محل اقامت آنها برگزار می شود ، منع می کند. این قانون همراه با الف “وضعیت ویژه اضطراری” که فقط یک هفته قبل از موافقت مجدد کابینه وزیران برای تصویب اقدامات لازم به طول خواهد انجامید.

دو عضو حزب آبی و سفید – بخشی از ائتلاف حاکم – در کنار جناح های مخالف ، همچنین به مخالفت با این لایحه رأی دادند ، میکی هایموویچ و رام شفا. Yair Lapid ، رهبر مخالفان ، این دو را تشویق کرد ، که در یک سوال پرسید توییت قبل از رای گیری: “مرحله بعدی چیست؟ منع سخنرانی رهبر مخالف در پارلمان؟

لاپید پس از مدت کوتاهی به عنوان یک مقام ارشد آبی و سفید در سال گذشته دوباره به ریاست حزب یش آتید بازگشت. در آنجا ، او از نزدیک با بنی گانتز ، اکنون رئیس دفاع اسرائیل و “نخست وزیر جایگزین” تحت توافق نامه تقسیم قدرت در اوایل سال جاری با بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر ، حاصل شد.
همچنین در rt.com
یهودیان فوق ارتدوکس در جریان تظاهرات ضد قفل در اسرائیل سطل زباله را آتش زدند (VIDEOS)محدودیت های جدید اعتراضی در میان چندین هفته تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو ، که در آن شهروندان از سیاست های قفل در حال اجرا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین پرونده فساد نخست وزیر که بسیاری از آنها خواستار استعفا شده اند ، ابراز خشم کردند. نخست وزیر سعی کرده است اعتراضات را کم اهمیت جلوه دهد و در یک حضور زنده اخیر در فیس بوک به پیروان گفت که “همیشه اعتراضاتی علیه من بوده است.”

آنها می توانند در فاصله 1000 متری یا در نزدیکی خانه های خود به اعتراض ادامه دهند. مشکل شیوع بیماری و گسترش هرج و مرج است.

روز سه شنبه ، ساعاتی قبل از تصویب این لایحه ، با دیدن یک اعتراض قابل توجه در خارج از کنست برگزار شد کاروان ها متشکل از صدها اتومبیل که در ساختمان فرود می آیند. درگیری های خشونت آمیز پس از تلاش گروه دوم برای آویختن بنری در سراسر کنست بین پلیس و تظاهرکنندگان آغاز شد که در آن نوشته شده بود: “استفاده از ویروس کرونا برای آوردن دیکتاتوری.” در مدت فراکسیون مدت کوتاهی سه نفر بازداشت شدند ، اما همه آزاد شدند.

اخبار مرتبط  آندره بوچلی ، ستاره نابینای اپرا ، دولت ایتالیا را به دلیل تعطیل کردن "تحقیرآمیز و توهین آمیز" مورد انتقاد قرار داد ، زیرا وی اعتراف کرد که آن را نقض می کند - RT World News

“شما مسئول صدمات سنگینی خواهید بود که به برابری و آزادی شهروندان دولت اسرائیل وارد شده است ،” به گزارش جروزالم پست ، یكی از رهبران اعتراض در مورد قفل كردن ، خطاب به دولت گفت.

Blue and White MK Michal Cotler-Wunsh با تاكيد بر اينكه اقدامات لازم در طي يك مورد ضروري است ، اين اتهامات را پس داده است “موقعیت اضطراری،” و عهد کرد که دولت از آن محافظت کند “کنترل و تعادل لازم در دموکراسی.”

از آنجا که اسرائیل از نظر سرانه تعداد بیماران COVID-19 پیشتاز است ، باید تعادل متناسبی بین بهداشت عمومی و حقوق شهروندی وجود داشته باشد.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، اسرائیل تاکنون بیش از 236000 مورد ویروس کرونا و بیش از 1500 مورد مرگ را ثبت کرده است. سیاست های مهار گسترده این کشور در حالی است که نرخ آلودگی به ویژه در محله های فوق ارتدکس ، که فاصله اجتماعی با شدت کمتری دنبال می شود ، همچنان بالا است.
همچنین در rt.com
اسرائیل تجارت را متوقف می کند ، تجمع ها و تحرکات را محدود می کند زیرا قفل شدن ویروس کرونا برای دومین بار سخت تر می شوداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *