اسرائیل به کشور اول برای شروع قفل دوم در سراسر کشور برای ویروس کرونا تبدیل می شود – اخبار جهانی RT

قفل دوم در روز جمعه در میان تجدید حیات مجدد موارد جدید ویروس کرونا در اسرائیل اجرا شد. طبق گفته دولت ، محدودیت های جدید سه هفته طول خواهد کشید.

اولین قفل در اواخر ماه مارس در سراسر اسرائیل اعمال شد و در ماه مه با کاهش پرونده های جدید ، به کمترین رقم کاهش یافت. اما در هفته گذشته ، موارد جدید به بالاترین رقم بیش از 5000 روزانه رسیده است. قفل جدید ، که با آغاز فصل تعطیلات بالا آغاز شد ، همزمان با آغاز سال نو یهودیان ، روش هاشانا ، به طور سنتی زمان اجتماعات بزرگ خانوادگی است. در میان محدودیت های جدید ، ساکنان مجبور شده اند بیشتر در خانه بمانند.

قوانین جدید یک شبه توسط کابینه نخست وزیر بنیامین نتانیاهو تصویب شد. اسرائیلی ها باید در فاصله 1000 متری خانه خود باشند ، اما استثنائاتی برای رفت و آمد در محل کار وجود دارد که به صورت محدود کار خواهد کرد.

فاصله های اجتماعی و محدودیت تعداد نمازگزاران نیز در کنیسه ها سفارش داده می شد ، که معمولاً برای روش هاشانا و یوم کیپور ، روز کفاره یهود ، که امسال در 27 سپتامبر آغاز می شود ، بسته بندی می شود.

مسافرت برای خرید غذا یا سایر ملزومات ، دریافت معالجه پزشکی یا دریافت خدمات رفاه اجتماعی مجاز خواهد بود. در حین قفل ، مدارس و پیش دبستانی ها تعطیل خواهند شد و به آموزش از راه دور روی خواهند آورد.

اخبار مرتبط  برج 28 طبقه در آنکارا ترکیه دچار آتش سوزی می شود - RT World News

هر مشاغلی که اعضای عمومی را پذیرا شود – به استثنای مشاغل ارائه دهنده خدمات ضروری – نیز بسته خواهد شد. سایر مشاغل بخش خصوصی باز خواهند ماند ، در حالی که بخش دولتی با نیمی از ظرفیت فعالیت خواهد کرد. اتوبوس ها تعداد مسافران را محدود می کنند و قطارها با یک صندلی خالی بین هر مسافر کار می کنند.
همچنین در rt.com
تجمع معترضان ضد قفل در تل آویو در حالیکه قرنطینه سراسری بر اسرائیل آغاز شده استهاآرتص گزارش داد ، روز یکشنبه ، کابینه قصد خود را برای ایجاد برخی محدودیت ها در اعتراضات ، از جمله محدود کردن آنها در 1000 متر از خانه معترضان اعلام کرد ، اما در حال حاضر تظاهرات بدون هیچ محدودیتی مجاز است.

از زمان شیوع این بیماری ، 1116 نفر در کشور 9 میلیون نفری جان خود را از دست داده اند. بسیاری از اسرائیلی ها به نحوه برخورد دولت با بحران ویروس کرونا اعتراض کرده اند. مقامات گفته اند که اقدامات اولیه اتخاذ شده در برابر شیوع همه گیر را خیلی زود لغو کرده اند ، اما اقدام برای اعمال مجدد محدودیت های گسترده ممکن است باعث عصبانیت ساکنان درگیر بحران اقتصادی شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *