اسرائیل تجارت را متوقف می کند ، تجمع ها و تحرکات را محدود می کند زیرا قفل دوم ویروس کرونا به سخت تر می شود – اخبار جهانی RT

قوانین جدید سختگیرانه ای در اسرائیل چند روز پس از ورود به دومین قفل خود در میان افزایش پرونده های Covid-19 وضع شد. مقامات گفتند که دولت نمی تواند با نادیده گرفتن خطرات بهداشت عمومی ، کشور را “به ورطه” هدایت کند.

طبق قوانین جدید که از ساعت 2 بعد از ظهر روز جمعه اجرا می شود ، همه مشاغل مجبور به تعطیلی هستند مگر اینکه خدمات ضروری مانند فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها را ارائه دهند. رفت و آمد مردم بیش از 1 کیلومتر (0.6 مایل) از خانه های خود به دلایلی غیر از موارد تأیید شده توسط مقامات منع خواهد شد.

تجمع و نماز در فضای باز به 20 نفر محدود می شود و نباید بیش از 1 کیلومتر از خانه فرد داشته باشد. کنیسه ها به جز نمازهای یوم کیپور تعطیل خواهند شد. حمل و نقل عمومی در یک “قالب کاهش یافته”

محدودیت های شدیدتر پس از گزارش روز چهارشنبه 6،948 مورد دیگر از عفونت های کووید -19 اعلام شد که یک رکورد جدید در روز است. اسرائیل در حال حاضر 51131 مورد فعال دارد.

وب سایت خبری Ynet گزارش داد که دولت به طور م effectivelyثر وضعیت اضطراری را اعلام کرده و به پلیس اجازه داده است معترضان را به دلیل عدم رعایت قوانین فاصله اجتماعی جریمه کند.
همچنین در rt.com
تظاهرات اسرائیلی ها با لباس بیکینی علیه قفل Covid-19 در اعتراض ساحل تل آویو (عکس ها ، فیلم ها)محدودیت ها قرار است در 10 اکتبر پایان یابد اما ممکن است در آینده تمدید شود. نخست وزیر بنیامین نتانیاهو روز چهارشنبه گفت که “هدف کاهش میزان عفونت است ، و هدف به معنای واقعی کلمه نجات جان بسیاری از افراد در اسرائیل است.”

اسرائیل اولین کشور توسعه یافته ای بود که هفته گذشته دومین قفل ملی را اعمال کرد. از 18 سپتامبر مدارس ، هتل ها ، مراکز خرید و رستوران ها بسته مانده اند. با این حال ، مردم مجاز به ترک کار ، ورزش ، شرکت در نمازهای عمومی و تظاهرات بودند. قوانین جدید برای حذف این موارد استثنایی طراحی شده است.

اخبار مرتبط  کشیش در حالی ادعای سیاه نمایی می کند که گفته است به دلیل ادعای رابطه جنسی با نوجوان ممنوع شده است - RT World News

پس از صحبت نتانیاهو ، این کشور در ماه مه به تدریج رفع محدودیت های قرنطینه را آغاز کرد “موفقیت بزرگ” در حاوی ویروس . در طول تابستان چندین تجمع اعتراضی بزرگ علیه نخست وزیری که به اتهامات فساد اداری متهم شده بود ، برگزار شد. سپس دولت با افزایش نرخ عفونت مجبور به بازگرداندن محدودیت ها شد.

مخالفان سیاسی نتانیاهو را متهم کردند که برای جلوگیری از اعتراضات از قفل قفل استفاده کرده است. در همین حال ، او اصرار داشت که اولویتش نجات جان است. میکی زوهر ، نماینده مجلس از حزب لیکود نتانیاهو ، گفت “هیچ حقی برای وجود یک دولت پیشرو وجود ندارد [the country] از طریق پوپولیسم حقیر که به سلامت عمومی آسیب می زند و کشور را به خطر می اندازد ، به ورطه می رود.

بر اساس داده های دولت ، اسرائیل از ابتدای شیوع تاکنون 203136 مورد Covid-19 داشته و 1316 مورد مرگ داشته است.
همچنین در rt.com
اسرائیل به کشوری تبدیل می شود که قفل دوم در سراسر کشور برای ویروس کرونا را آغاز می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *