اسرائیل توافق نامه ای را با امارات متحده عربی تصویب کرد که اجازه می دهد اولین سفر بدون ویزا به کشور عربی انجام شود – RT World News

اسرائیل موافقت نامه معافیت ویزا با امارات متحده عربی را تصویب کرده است – اولین معامله چنین توافقنامه ای با یک کشور عربی – در حالی که روابط نزدیک با دشمنان سابق با سرعت بالایی ادامه دارد.

وزرای اسرائیلی روز یکشنبه در جلسه کابینه به اتفاق آرا به حمایت از این پیمان رای دادند.

توافقنامه معافیت ویزا در ماه اکتبر ، زمانی که دو وزیر امارات متحده عربی به اسرائیل سفر کردند ، در تل آویو امضا شده بود. گفته می شود دولت در ابوظبی اوایل ماه جاری آن را تصویب کرده است.

این بدان معنی است که شهروندان اسرائیلی و امارات متحده عربی پس از لازم الاجرا شدن توافق نامه ، بدون درخواست ویزای ورود ، می توانند به کشورهای یکدیگر سفر کنند ، انتظار می رود ظرف 30 روز باشد. پروازهای مستقیم بین دو کشور نیز قرار است در ماه دسامبر آغاز شود.

“این اولین کشور عربی است که ما چنین توافق نامه ای را با آن امضا کرده ایم ،” نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو قبل از رأی گیری گفت و ابراز اطمینان کرد که این امر باعث افزایش گردشگری در هر دو جهت و تقویت روابط اقتصادی بین اسرائیل و امارات خواهد شد.

اخبار مرتبط  یونان ، مصر و قبرس به طور مشترک "تجاوز" ترکیه در مدیترانه شرقی را محکوم می کنند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
نتانیاهو ، علیرغم نگرانی قبلی درباره جت های F-35 ، می گوید اسرائیل با معامله ایالات متحده و امارات متحده عربی در مورد “سیستم های خاص تسلیحاتی” مخالفت نخواهد کردقابل توجه است که اسرائیل معافیت معافیت ویزا با متحد بزرگ خود ، ایالات متحده ندارد ، که در عادی سازی روابط دولت یهود با رقبای سابق خود در امارات ، بحرین و سودان واسطه بوده است.

در اواخر ماه اکتبر ، عبدالله بن زاید آل نهیان ، وزیر امور خارجه امارات نیز با ارسال نامه ای به همتای اسرائیلی خود ، گابی اشکنازی ، ابراز امیدواری برای گشودن متقابل سفارتخانه ها در تل آویو و ابوظبی کرد. “در اسرع وقت.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *