اسرائیل رهبر واقع بین امارات را به اقدامی محکوم شده توسط فلسطینیان به اورشلیم دعوت می کند – RT World News

ریوون ریولین ، رئیس جمهور اسرائیل گفت که ولیعهد ابوظبی پس از آغاز اسرائیل و امارات متحده عربی ، ایجاد روابط رسمی براساس توافق نامه ای تحت حمایت ایالات متحده ، میهمان افتخاری در اورشلیم خواهد بود.

“رهبری با شجاعت و توانایی آن برای پیشگویی و دوراندیشی سنجیده می شود.” ریولین در نامه ای به شیخ محمد بن زید ال نهیان نوشت. “من امیدوارم،” رهبر اسرائیل بنویسد ، “که این مرحله به ایجاد و تقویت اعتماد بین ما و مردم منطقه کمک خواهد کرد.”

با این حال ، واسل ابو یوسف ، مسئول سازمان آزادی بخش فلسطین ، دعوت ریولین را محکوم کرد و گفت “سفر هر مقام عربی به اورشلیم از طریق دروازه عادی رد می شود.”

این توافق خشم و ناراحتی را در بیشتر کشورهای عربی و ایران برانگیخت ، اما استقبال آرام در خلیج فارس. فلسطینی ها می خواهند كه بیت المقدس شرقی پایتخت مملكتی باشد كه آنها در جستجوی آن هستند و این توافق را یك كشور عربی “خیانت” خوانده اند.

اخبار مرتبط  اروپا با 100000 عفونت جدید برای اولین بار به اوج روزانه Covid-19 رسیده است که در بهار رسیده است - RT World News
همچنین در rt.com
اردوغان تهدید می کند که روابط دیپلماتیک با امارات را قطع کرده و سفارت خود را به دلیل توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل تعطیل می کندوزیر اطلاعات اسرائیل ، الی کوهن ، روز یکشنبه به رادیو ارتش گفت که بحرین و عمان می توانند کشورهای بعدی خلیج فارس باشند که امارات را در رسمیت روابط با دولت یهودی دنبال می کنند.

وزارت امور خارجه عمان روز دوشنبه گفت که وزیر امور خارجه عمان یوسف بن علوی بن عبدالله از طریق تلفن با گبی اشکنازی وزیر امور خارجه اسرائیل صحبت کرد.

بن عبدالله پشتیبانی عمان را تأیید کرد “برای دستیابی به یک صلح جامع ، عادلانه و پایدار در خاورمیانه و لزوم از سرگیری مذاکرات روند صلح.” مذاکرات باید خواسته های مشروع فلسطین را برآورده سازد “برای ایجاد کشور مستقل خود با شرق قدس به عنوان پایتخت خود ،” وزارتخانه گفت

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *