اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را با کوزوو با اکثریت مسلمان آغاز می کند ، در حالی که صربستان قول انتقال سفارت را به بیت المقدس می دهد – RT World News

اسرائیل و کوزوو روابط دیپلماتیک خود را با یکدیگر برقرار می کنند ، در حالی که صربستان سفارت خود را در اسرائیل به اورشلیم منتقل می کند. هر دو اقدام در جریان مذاکرات مورد حمایت آمریکا در واشنگتن صورت گرفت.

دفتر مطبوعاتی نخست وزیر بنیامین نتانیاهو روز جمعه اعلام کرد که کشورش کوزوو را به رسمیت می شناسد و اسرائیل را به 98مین کشور عضو سازمان ملل متحد تبدیل می کند که استان صربستان سابق را به رسمیت می شناسد. کوزوو ، به نوبه خود ، اسرائیل را به رسمیت می شناسد و تبدیل به یکی از انگشت شمار کشورهای اکثریت مسلمان می شود که این کار را انجام می دهد.

این اقدام در حالی اعلام شد كه الكساندر ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان و آدول الله هوتی نخست وزیر كوزوو ، با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در كاخ سفید دیدار و در مورد عادی سازی روابط اقتصادی خود گفتگو كردند ، دو دهه پس از درگیری ویرانگر بین آنها با یك بمبگذاری ناتو علیه صربستان به پایان رسید.

“به راستی ، تاریخی است” ترامپ گفت ، در کنار هر دو رهبر در دفتر بیضی شکل ایستاده است. “من انتظار دارم در آینده ای نه چندان دور به هر دو کشور بروم.”

ترامپ گفت ، علاوه بر این ، ووچیچ با انتقال سفارت کشورش در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم موافقت کرد. رئیس جمهور سفارت آمریکا را در سال 2018 به اورشلیم منتقل کرد – اقدامی که باعث خشم فلسطینیان شد ، آنها ادعا می کنند که این شهر پایتخت است و حضور اسرائیل در آنجا را اشغالگری می دانند.

اخبار مرتبط  پلیس پس از عملیات بزرگ در پاریس ، هیچ مظنون مسلح را دستگیر و تأیید نکرد. - RT World News

ماه گذشته ، ترامپ با میانجیگری در توافق میان اسرائیل و امارات متحده عربی امضا کرد که امارات متحده عربی تحریم های چند دهه ای خود علیه اسرائیل را در ازای توقف ساخت و ساز شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری فلسطین کنار گذاشت.
همچنین در rt.com
ترامپ ، دستیاران نتانیاهو برای اولین بار پرواز مستقیم خود را از اسرائیل به امارات انجام می دهندهمانطور که در پایان ماه اوت اولین پرواز مستقیم بین اسرائیل و امارات انجام شد ، نتانیاهو اشاره کرد “خیلی بیشتر” معاملات بین دولت های مسلمان و اسرائیل انجام می شود. ترامپ روز جمعه نیز ادعای مشابهی کرد و خود را مباهات کرد “بیشتر کشورهای اسلامی و عربی به زودی پیروی خواهند کرد!”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *