اسرائیل و بحرین در سفر مشترک ایالات متحده و اسرائیل به کشور خلیج فارس روابط دیپلماتیک را رسمی می کنند – RT World News

بحرین چهارمین کشور عربی است که به طور رسمی روابط دیپلماتیک خود را با تل آویو برقرار می کند زیرا مقامات هر دو کشور در سفر یک هیئت عالی رتبه آمریکا و اسرائیل به منامه ، بیانیه مشترکی را درباره این موضوع امضا کردند.

این تحولات پس از آن صورت گرفت که بحرین و اسرائیل در اواسط سپتامبر در واشنگتن با عقد توافق نامه ای برای عادی سازی روابط با واسطه آمریکا. اکنون ، نخست وزیر اسرائیل ، بنیامین نتانیاهو ، مشاور امنیت ملی ، میر بن شبات و وزیر خزانه داری آمریکا ، استیون منوچین ، در راس یک هیئت مشترک سطح بالا ، به پایتخت بحرین رفتند تا موضوع را نهایی کنند.
همچنین در rt.com
تماشا کنید: بحرین ، امارات و اسرائیل توافقنامه صلح “آبراهام” را در کاخ سفید امضا کردند“امروز ما اولین قدم رسمی در ایجاد روابط نزدیک بین کشورها را برداشتیم” بن شبات گفت ، افزود که از این هیئت استقبال شد “با آغوش باز ، با گرما و صمیمیت.” منوچین آن را صدا کرد “یک گام مهم در ثبات در منطقه” در حالی که عبدالطیف الزایانی ، وزیر امور خارجه بحرین ، این مناسبت را ستود “یک بازدید تاریخی” که به هر دو کشور کمک می کند تا “روابط دو جانبه مثمر ثمر داشته باشید” در بسیاری از زمینه ها
جدا از خود این توافق نامه ، طرفین چندین تفاهم نامه را نیز امضا کردند که شامل زمینه های مختلفی از تجارت و خدمات هوایی گرفته تا ارتباطات از راه دور ، دارایی ، بانکداری و کشاورزی است.

بحرین از امارات متحده عربی پیروی می کند تا روابط رسمی خود را با اسرائیل برقرار کند. امارات در 13 اوت در پی میانجیگری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، این کار را انجام داد. قصد ماناما برای عادی سازی روابط با تل آویو قبلاً توسط جناح های مختلف فلسطینی ، از جمله سازمان آزادیبخش فلسطین و حماس ، که آن را خیانت به آرمان فلسطین می دانست ، محکوم شد.

اخبار مرتبط  به نظر می رسد صدای بیرون آمده از تلاش های بایدن برای تحت فشار قرار دادن پوروسنكو در اخراج مأمور تحقیقات بوریسما - RT World News
همچنین در rt.com
‘ضربه خیانت آمیز’: گروه های فلسطینی توافق صلح بحرین و اسرائیل را محکوم می کنندنیز مانند برخی از بخشهای جامعه بحرین و مخالفان این اقدام را مورد انتقاد قرار داد. این ملت با اکثریت شیعه توسط یک اقلیت سنی اداره می شود که روابط نزدیک خود را با عربستان حفظ می کند و نسبت به تهران که تهدیدی برای امنیت منطقه می داند محتاط است.

حال انتظار می رود هیئت اسرائیلی به تل آویو برگردد در حالی که قرار است آمریکایی ها برای پیشرفت بیشتر روابط خود با اسرائیل روز دوشنبه به امارات سفر کنند. انتظار می رود دو کشور توافقنامه ای را امضا کنند که اجازه می دهد 28 پرواز هفتگی تجاری هفتگی بین آنها در روز سه شنبه انجام شود.

از زمان اعلام استقلال اسرائیل در ماه مه 1948 ، تعداد انگشت شماری از کشورهای مسلمان منطقه آن را به رسمیت شناخته اند. به غیر از بحرین و امارات ، به ترتیب فقط مصر و اردن در 1979 و 1994 این کار را انجام دادند.
همچنین در rt.com
اقدام امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیل “مانع روانی را شکسته است” – وزیر امور خارجهاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *