اسرائیل پروازهای خروجی را محدود می کند زیرا دولت نتانیاهو قفل دوم ویروس کرونا را تقویت می کند – اخبار جهانی RT

دولت اسرائیل در روز جمعه به عنوان بخشی از اقدامات خود برای تقویت قفل دوم Covid-19 که هفته گذشته در میان تجدید حیات در موارد ویروس کرونا اعمال شد ، محدودیت پروازهای خروجی را اعمال کرد.

قانون جدید “امکان ترک کشور برای هر کسی که بلیط هواپیما قبل از شروع ورود به قرنطینه خریداری کرده باشد ، یعنی امروز در 1400” ، وزیر حمل و نقل میری ریگف در یک پست در فیس بوک توضیح داد. “خریداران بلیط پرواز بیش از این تاریخ قادر به استفاده از آنها نخواهند بود.” وزیر گفت ، “بدون محدودیت” اسرائیلی ها می توانند برگردند ، اضافه کرد که قرنطینه ای 14 روزه برای افرادی که از “کشورهای قرمز” وارد می شوند و نرخ ویروس کرونا بالا را ثبت می کنند اعمال می شود.

اسرائیل قفل دوم خود را – که در 18 سپتامبر اعمال شد – روز جمعه تشدید کرد و محل کار ، بازارهای کرکره و نماز را محدود می کند. مقامات قبلاً مدارس را تعطیل کرده و محدودیت هایی را برای کار و اوقات فراغت اعمال کرده بودند.

کنیسه ها به جز در تعطیلات یهودی یوم کیپور که از یکشنبه بعد از ظهر آغاز می شود ، تعطیل خواهند بود ، اما تعداد نمازگزاران باید محدود شود. در سایر مواقع فقط اقامه نماز در فضای باز با حداکثر 20 نفر مجاز است.

اقدامات جدید هنوز چند ساعت قبل از اجرایی شدن آنها در مجلس نهایی نشده بود.

اخبار مرتبط  دومین منطقه آلمان پس از شیوع کشتارگاه ، قفل Covid-19 را محدود کرد - RT World News
همچنین در rt.com
اسرائیل به کشوری تبدیل می شود که قفل دوم در سراسر کشور برای ویروس کرونا را آغاز می کنداین کشور با 9 میلیون نفر جمعیت ، طبق سرشماری خبرگزاری فرانسه بالاترین سرانه آلودگی به ویروس کرونا در جهان را دارد. مقامات بهداشتی تاکنون بیش از 215،000 عفونت ویروس کرونا و مرگ 1،378 را ثبت کرده اند – و فقط در روز پنجشنبه بیش از 7500 مورد جدید گزارش شده است.

به گفته بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر ، محدودیت های بیشتر لازم بود زیرا اسرائیلی ها شرایط فاصله اجتماعی را رعایت نکرده اند.

“کاری باید انجام شود و اکنون باید انجام شود – یک قفل شدید ، به ویژه در تعطیلات ، که هزینه اقتصادی بسیار پایین تر است” او گفت.

دولت همچنین تلاش کرده بود اعتراضات شهروندان را در فاصله 1 کیلومتری از خانه های خود محدود کند. این امر می توانست در واقع تظاهرات مداوم در خارج از محل اقامت نتانیاهو را در مورد رسیدگی به بیماری همه گیر و اقتصاد و همچنین ادعاهای فساد متوقف کند. نخست وزیر هرگونه تخلف را انکار می کند. با این حال ، نمایندگان مجلس نتوانستند در مورد اقدام محدودیت اعتراض به توافق برسند قبل از اینكه قفل محكم تر اعمال شود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *