اسنودن هشدار داد که استرداد آسانژ مطبوعات آزاد را به کشتارگاه سوق خواهد داد زیرا منتقدان ناشر توسط حزب گرایی کور می شوند – RT World News

اد اسنودن ، افشاگر افکار گفت ، تلاش آمریكا برای استرداد و پیگرد قانونی جولیان آسانژ تهدیدی جدی برای روزنامه نگاران در همه جا است ، اما مخالفان ناشر سیاست را بیش از اصول و حتی منافع خود قرار داده اند.

“من فکر می کنم بسیاری از موارد به این می رسد که مردم فراموش می کنند اصول چیستند و چرا مهم هستند” اسنودن روز سه شنبه در مصاحبه ای با جو روگان گفت. “شما می توانید از جولیان آسانژ متنفر باشید ، شما می توانید فکر کنید که او یک عروسک خیمه شب بازی روسیه است ، شما می توانید فکر کنید که او بدترین فرد روی زمین است – تجسم دوباره هیتلر یا استالین – و هنوز هم می دانید که محکومیت او به شما آسیب می رساند.”

این به جامعه شما آسیب می رساند. این به آینده فرزندان شما آسیب می رساند. مردم این را فراموش می کنند در دنیای امروز که همه چیز حزبی شده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=_Rl82OQDoOc

در حالی که آسانژ “از نظر افتاد” دادگاه استرداد فعلی وی با بخش گسترده ای از جامعه آمریکا در سال 2016 به دلیل انتشار نامه های الکترونیکی ویکی لیکس متعلق به هیلاری کلینتون ، رئیس جمهور دموکرات امیدوار ، “هیچ ارتباطی با آن ندارد” اسنودن گفت.

“دولت آمریكا … سعی دارد این مرد را به خاطر بهترین كاری كه ویكلیكس انجام داده است استرداد كرده و تا آخر عمر به زندان بیندازد … كه همان گزارش جنگ عراق و افغانستان است ، پرونده زندانیان در خلیج گوانتانامو. مواردی درباره جنایات صریح جنگ و سوuses استفاده از قدرت “ افشاگر ادامه داد و یادآوری می کند که کار آسانژ با ویکی لیکس از هیچ حزب سیاسی دریغ نکرده است.
همچنین در rt.com
دادگاه استرداد آسانژ پس از عدم اتصال لینک ویدیویی به تعویق افتاد ، دادگاه نتوانست علت مشکلات را توضیح دهدآسانژ با یک کیفرخواست 18 ماده ای و تا 175 سال زندان در آمریکا روبرو است و بیشترین اتهامات مربوط به آن است “جاسوسی” درباره نقش او در تأمین نشتهای طبقه بندی شده از تحلیلگر ارتش چلسی منینگ. اما پرونده وی گسست آشکاری از سابقه قانونی آمریکا است ، که به طور سنتی روزنامه نگاران و ناشران را از منابع خود متمایز می کند ، الف “خطرناک” توسعه ای که اسنودن گفت می تواند بر کل رسانه ها تأثیر بگذارد.

اخبار مرتبط  بعد از تئوری نشت آزمایشگاه ، این را امتحان کنیم؟ سناتور آمریكا "شواهد" چین را مانع از تولید واكسن Covid-19 می شود ... اما آن را نشان نمی دهد

وی گفت: “همانطور که این اتهامات قانون جاسوسی در 50 سال گذشته سو ab استفاده شده است ، دولت یک نوع توافق آرام داشت. آنها هرگز مطبوعات را متهم نکردند … آنها منابع خود را شارژ می کنند “ او گفت. وی گفت: “آنها با پرونده جولیان آسانژ این توافق را نقض می كنند. آسانژ منبع نیست ، او فقط یک ناشر است. او یک سازمان مطبوعاتی را اداره می کند. “

شما نمی توانید جولیان آسانژ ، سردبیر و ناشر اصلی ویکی لیکس را تحت قانون جاسوسی محکوم کنید بدون اینکه نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، سی بی اس ، ای بی سی ، ان بی سی ، سی ان ان ، فاکس و هر کس را به هر نوع اتهام متهم کنید.
همچنین در rt.com
جولیان آسانژ (و امپریالیسم) در حال محاکمه: در عصر “قفل” ، آیا دیگر امیدی برای بنیانگذار ویکی لیکس باقی مانده است؟دادرسی استرداد ناشران ویکیلیکس هفته گذشته در لندن پس از وقفه ای طولانی به دلیل شیوع ویروس از سر گرفته شد. وی در زندان بلمرش در حداکثر امنیت در انتظار تصمیم است ، جایی که حدود 16 ماه را در شرایطی سپری کرده است که گزارشگر ویژه سازمان ملل ، نیلز ملزر ، آن را توصیف کرده است. “شکنجه”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *