اسپانیا شکاف دستمزد جنسیتی را “ممنوع” می کند زیرا شرکت ها به دلیل عدم اعلام حقوق کارمندان تا 187،000 یورو جریمه می شوند – RT World News

دولت اسپانیا فرامین را برای مقابله با نابرابری دستمزد بین جنسیت ها تصویب کرده و هشدار داده است كه این شركت جریمه های سنگینی را برای شركت هایی كه قادر به افشای حقوق كارمندان خود نیستند ، اعمال می كند.

یولاندا دیاز ، وزیر کار ، گفت: این مقررات “تاریخی” هستند و افزود که آنها به این امر کمک می کنند “نابرابری های کار را به سطح زمین بیاورید و ابزارهایی را برای از بین بردن آنها به کارگران بدهید.”

قانونی در مورد برابری جنسیتی در محل کار در اوایل سال جاری تصویب شد و وزیران سوسیالیست و چپ افراطی در دولت ائتلاف روز سه شنبه دو فرمان را با جزئیات این قانون تصویب کردند. شرکت ها اکنون مجبورند سیستمی را که برای ایجاد حقوق پایه و سایر مزایای کارمندان خود استفاده می کنند ، فاش کنند – یا با جریمه نقدی حداکثر 187،000 یورو (220،000 دلار) روبرو می شوند.

مشاغل با بیش از 50 کارمند نیز باید یک برنامه چهار ساله برای تعادل بخشیدن به نسبت زن به مرد نیروی کار خود ارائه دهند.

اخبار مرتبط  آیا هزاره ها از بانکداران ربات استقبال می کنند زیرا آنها عاشق روبات ها هستند ... یا به دلیل آن که از بانکداران متنفر هستند؟ - RT World News
همچنین در rt.com
اسپانیا قصد دارد برای تضمین بخشی از درآمد کارگران ، برنامه کار خود را تا سال 2021 توسعه دهددیاز گفت ، این مقررات جدید نحوه دیدگاه صنعت در مورد ارزش زنان در محل کار و کمک به زنان را برای استفاده از حقوق خود ، به ویژه در هنگام شیوع ویروس کرونا ، بررسی خواهد کرد.

دولت ، که می خواهد شکاف مزد جنسیتی مزمن را پشت سر بگذارد ، می گوید زنان در اسپانیا به طور متوسط ​​22 درصد کمتر از مردان هم سن خود درآمد دارند.

ایرن مونترو ، وزیر برابری گفت پیام دولت این است که “زنان برای انجام کارهای مشابه باید همانند مردان حقوق بگیرند.”

ائتلاف چپ ، که در ژانویه به قدرت رسید ، تقویت حقوق زنان را سنگ بنای برنامه سیاسی خود قرار داده و قوانین سختگیرانه خشونت جنسی نیز در دست کار است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *