اسپانیا وضعیت اضطراری را در منطقه مادرید اعلام کرد که قضات قفل جزئی را لغو کردند – اخبار جهانی RT

دولت اسپانیا به منظور اعمال محدودیت های Covid-19 در پایتخت ، بعد از اینکه دادگاه دستورات قفل جزئی را که شامل ممنوعیت سفر غیر ضروری بود ، وضع کرد ، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

پس از جلسه فوق العاده هیئت دولت که صبح امروز برگزار شد ، نخست وزیر پدرو سانچز گفت که وضعیت اضطراری اعلام شده است “محافظت از سلامت عمومی” و اینکه این حرکت تأثیر فوری خواهد داشت.

وضعیت اضطراری ، که در اولین موج ویروس کرونا نیز مورد استناد قرار گرفت ، به مقامات مرکزی اجازه می دهد تا با ایجاد کنترل پلیس در مرزهای مادرید و 9 شهر مجاور ، که بالاترین میزان آلودگی را دارند ، آزادی حرکت را محدود کنند.

روز پنجشنبه ، دادگاه عالی مادرید محدودیت های جدیدی را که دولت مرکزی به منطقه تحمیل کرده رد کرد. این اقدام شامل تحمیل قفل جزئی در پایتخت و شهرداری های همسایه بود که برای حدود 4/5 میلیون نفر اعمال می شود ، جایی که میزان آلودگی دو برابر متوسط ​​کشور است.
همچنین در rt.com
مادرید خواستار کمک ارتش در حالی است که پایتخت اسپانیا در حین افزایش Covid-19 به سمت قفل جزئی پیش می روداخبار مرتبط  VIDEO کشتی دریایی ایران آسیب دیده را که در یک حادثه آموزش دیده بود ، نشان داد که 19 کشته و 15 زخمی بر جای گذاشت - RT World News

این محدودیت ها که در 2 اکتبر اعمال شد ، ساکنان مادرید و 9 شهر اطراف را از خروج از محدوده شهر به استثنای کار ، مدرسه یا زمینه پزشکی منع کرد. از ساعت 11 شب برای بارها و رستوران ها مقرر شد.

با این حال ، پس از صدور رای دادگاه ، سانچز به مقامات منطقه ای گفت كه اگر خود موفق به اتخاذ تدابیر سختگیرانه نشوند ، دولت مركزی به حالت اضطراری متوسل خواهد شد كه اساساً همان محدودیت ها را حفظ می كند. مقامات مرکزی اصرار داشتند که پیش از تعطیلات آخر هفته تعطیلات بانکی ، اقدامات سختگیرانه تری لازم است.

این کشور در حال حاضر بیشترین تعداد آلودگی به ویروس کرونا در اروپا را دارد و سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در دو هفته منتهی به 7 اکتبر 741 مورد ویروس کرونا در مادرید در دو هفته وجود دارد ، زیرا این شهر دوباره در کانون Covid-19 قرار دارد. بحران در اروپا.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *