اضطراب ناشی از افسردگی باعث می شود که مغز افراد مبتلا به میزان قابل توجهی متورم شود – RT World News

مغز افرادی که از دوقلو اضطراب و افسردگی رنج می برند ، به طرز چشمگیری متورم شده است. کارشناسان می گویند این فعالیت خارق العاده ممکن است بخشی از آسیب های ناشی از افسردگی را به همراه داشته باشد.

محققان با بررسی تأثیر افسردگی و اضطراب بر حجم مغز افراد ، این کشف را انجام دادند که افسردگی به خودی خود باعث کوچک شدن مغز می شود. با این حال ، هنگامی که با اضطراب جفت می شوید ، مانند اغلب ، این اختلال باعث می شود که یک ناحیه از مغز ایجاد شود “به طور قابل ملاحظه” بزرگتر

جالب اینکه دو منطقه مختلف مغز تحت تأثیر این مشکلات قرار دارند. دانشمندان دریافتند که افرادی که به تنهایی افسردگی دارند ، در بسیاری از مناطق مغز از حجم مغز کمتری برخوردار هستند ، با وجود هیپوکامپ ، بخشی از مغز که به حافظه و یادگیری مرتبط است ، به ویژه تأثیر می گذارد.

کارشناسان می گویند که بعداً این زندگی از اهمیت بیشتری برخوردار است ، زیرا هیپوکامپ کوچکتر عامل خطر بیماری آلزایمر است و ممکن است پیشرفت دمانس را تسریع کند.
همچنین در rt.com
ممکن است اکسی توسین “هورمون عشق” سلاح مخفی علیه آلزایمر باشداخبار مرتبط  از زمان تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ که صدها نفر دستگیر شده اند ، سازمان ملل متحد "نگران" شد - RT World News

با این حال ، هنگامی که افسردگی و اضطراب در کنار هم اتفاق می افتند ، باعث افزایش اندازه آمیگدال ، بخشی از مغز در ارتباط با احساسات می شود و افرادی که هم افسردگی و هم اضطراب داشتند ، در بسیاری از مناطق دیگر مغز کوچکتر شده اند.

محققان می گویند این نشان می دهد که اثر واقعی افسردگی در مغز به دلیل تأثیر متضاد در آمیگدال دست کم گرفته شده است.

“اضطراب اثر افسردگی در اندازه حجم مغز را به طور متوسط ​​سه درصد کاهش می دهد ، تا حدودی اثرات واقعی کاهش افسردگی را پنهان می کند.” محقق اصلی ، دانیلا اسپینوزا ایارس ، از دانشگاه ملی استرالیا توضیح داد.

“تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی اضطراب اثرات افسردگی را کاهش می دهد ، اما ، برای آمیگدال ، شاید اضطراب منجر به بیشفعالی شود ،” او افزود.

این مطالعه در مجله روانپزشکی و علوم اعصاب منتشر شد و بیش از 10،000 شرکت کننده در آن شرکت داشتند.
همچنین در rt.com
تقویت نبرد با انگل های مقاوم به دارو ، زیرا توانایی زنده ماندن کرم های گرد در بدن بدون اکسیژن نشان داده شده استمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *