اطلاعات شخصی 1 میلیون سوئدی توسط بزرگترین بیمه کننده کشور – RT World News به فیس بوک ، گوگل و مایکروسافت درز کرده است

بزرگترین بیمه کننده سوئد ، فولکسام ، فاش کرد که به طور تصادفی اطلاعات حساس خصوصی یک میلیون مشتری خود را به برخی از بزرگترین شرکتهای فن آوری جهان درز کرده است.

فولکسام روز سه شنبه تأیید کرد که اطلاعاتش به آن تحویل داده شده است “شرکای دیجیتال” از جمله Facebook ، Google ، Microsoft ، Linkedin و Adobe.

به گفته رسانه های محلی ، درز اطلاعات فولکسام ، از جمله شماره های تأمین اجتماعی مشتریان ، از سال 2005 ادامه داشته است ، هرچند سخنگوی این شرکت گفت که اکثر آنها پس از سال 2015 به اشتراک گذاشته شده است.

سایر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده شامل محصولاتی بود که افراد خریداری کرده اند ، از جمله اینکه آیا آنها بیمه بارداری را خریداری کرده اند یا خیر.

“ما درک می کنیم که این می تواند باعث نگرانی مشتریان ما شود و آنچه اتفاق افتاده را جدی می گیریم” گفت جنس ویکستروم ، رئیس بازاریابی در فولکسام. “ما بلافاصله اشتراک این اطلاعات شخصی را متوقف کرده و درخواست کرده ایم که آنها حذف شوند.”

این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که این تخلف را به ناظر داده سوئدی گزارش داده است ، اگرچه سخنگوی بازرسی گفت هنوز تصمیم نگرفته است که تحقیقات را آغاز کند.

فولکسام ، که حدود 50 درصد از خانه ها و افراد سوئدی را بیمه می کند ، اولین بار در حین “ممیزی داخلی” حدود اوایل ماه اکتبر نشت را تشخیص داد.

اخبار مرتبط  کیم جونگ اون بعد از دور دیگری از شایعات مرگ دوباره در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت - RT World News

“این نباید اتفاق بیفتد و ما اکنون سخت کار می کنیم تا هرگز تکرار نشود” ویكستروم اضافه كرد و تأكید كرد كه اشخاص ثالث از داده ها در آن استفاده نكرده اند “هرگونه شیوه نامناسب”

از داده های مشتریان به منظور “ارائه پیشنهادات سفارشی” استفاده شده است – به عبارت دیگر “تبلیغات متناسب” – برای “فولکسام و کانالهای ارتباطی دیگران” شرکت گفت.

این شرکت گفت که نمی داند چه مشتریانی از این نشت تحت تأثیر قرار گرفته اند ، اما تأیید کرده است که آدرس IP بازدیدکنندگان سایت و مشتریان ورود به سیستم از جمله اطلاعات درز شده است.
همچنین در rt.com
پکن هشدار می دهد که شرکت های سوئدی در چین پس از سرکوب استکهلم علیه Huawei & ZTE می توانند “با تأثیرات منفی” روبرو شونداین حادثه پس از آن رخ داد که یک شرکت جداگانه سوئدی یک هفته پیش نشت داده های هک شده را تجربه کرد ، که در آن گزارش شده اسنادی از جمله نقشه کف صندوق های بانکی و ترتیبات امنیتی پارلمان این کشور به صورت آنلاین بارگذاری شده است.

به گزارش رویترز ، در سال های اخیر در میان قوانین سختگیرانه حفظ حریم خصوصی ، شرکت های اروپایی برای نقض داده ها با جریمه های سنگینی مواجه شده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *