اعتراضات خشونت آمیز در حالی در اوگاندا آغاز شد که بوبی وین ، ستاره محبوب و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، در جریان مبارزات انتخاباتی دستگیر شد – RT World News

در پی بازداشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، بوبی واین ، در مسیر تبلیغات ، اعتراضات در سراسر کامپالا ، پایتخت اوگاندا آغاز شده است. سیاستمدار popstar که تبدیل به سیاستمدار می شود ، اصلی ترین رقیب یوئری موسونی است.

صبح روز چهارشنبه وین ، که نام اصلی او رابرت کیاگولانی است ، توسط یک گروه بزرگ از پلیس اوگاندا که به خوبی مسلح شده است ، ویدئوها بصورت آنلاین منتشر شد.

گفته می شود که وی به دلیل حضور بیش از 200 هوادار دستگیر شده است – محدودیتی که کمیسیون انتخابات برای جلوگیری از گسترش Covid-19 توصیه کرده است.

این نوازنده محبوب که گفته می شد هنگام بازداشت در استان های شرقی در حال مبارزات انتخاباتی بود ، می خواهد در انتخابات 14 ژانویه موزونی را که مدت طولانی خدمت او بود – 34 سال در قدرت بود – برکنار کند.

کامپالا به درون افتاده است “هرج و مرج کلی” پس از دستگیری ، طبق گفته Evarest Kayongo ، رئیس انجمن بازرگانان شهر کامپالا. “خیابان ها خالی است … ما بخاطر گاز اشک آور و گلوله کار خود را تعطیل کرده ایم” او به خبرنگاران گفت.

تصاویری که از کامپالا در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده نشان دهنده آتش سوزی در خیابان ها و درگیری معترضین با پلیس و غارت است. برخی ادعا می کردند که تظاهر کننده ای پس از شلیک توسط پلیس بی حرکت در جاده دراز کشیده است ، در حالی که در پست دیگری در توئیتر گفته شده که یک فروشنده محلی کشته شده است.

بسیاری از گزارش ها ادعای پلیس سنگین را منتشر کرده اند. سیاستمدار و افسر سابق ارتش ، Kizza Besigye Kifefe گزارش هایی را نقل کرد که پلیس و ارتش در حالی که یک روزنامه نگار محلی بود ، تظاهرکنندگان را در سراسر پایتخت مورد اصابت گلوله قرار داده و کشته بودند. مشترک عکسی از ویرانی ناشی از اعتراض ، افزود که مأموران دوربین خبرنگاران را توقیف کرده اند.

اخبار مرتبط  دولت ترکیه نشانگر "پوشش نقره" مبنی بر تبدیل هوگیا سوفیا به مسجد برای بازدید کنندگان استانبول است - RT World News

به نظر می رسد یک فیلم دیگر نشان می دهد که یک وانت پلیس در حال توقف است تا به یک افسر اجازه دهد به سمت تظاهرات کنندگان در بالکن شلیک کند.

گزارش ها حاکی از آن است که نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، پاتریک اوبوی آموریات ، از مجمع تغییر دموکراتیک (FDC) نیز حضور داشته است دستگیر شد چهارشنبه

روز دوشنبه ، اتحادیه اروپا تأیید کرد که برای نظارت در انتخابات ژانویه مأموریت مشاهده نمی کند. سفیر اتحادیه اروپا و رئیس هیئت نمایندگی به اوگاندا ، آتیلیو پاسیفیکی به رویترز گفت ، پس از بررسی اینکه آیا اوگاندا در توصیه های قبلی پیشرفت کرده است ، آنها تصمیم به عدم اعزام تیم ناظر گرفتند.
همچنین در rt.com
آفریقا از بدترین Covid-19 طفره رفت ، اما عواقب آن ویرانگر خواهد بود … و به نظر نمی رسد که بقیه جهاناین اولین بار نیست که شراب دستگیر می شود. در سال 2018 ، سیاستمدار popstar-cum-سیاسی به اتهام احتمالی داشتن اسلحه غیرقانونی و تحریک به خشونت بازداشت شد ، در حالی که در سال 2019 وی دستگیر شد و به رهبری اعتراض علیه دولت متهم شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *