اعتراضات در پاکستان به دلیل چاپ مجدد کارتون حضرت محمد (ص) توسط شارلی ابدو – اخبار جهانی RT

هزاران نفر در پاکستان اعتراض کردند پس از آنکه مجله طنز فرانسه شارلی ابدو به مناسبت آغاز محاکمه همدستان ادعایی در حمله مرگبار 2015 به دفتر خود ، تقلید مسخره آمیز از کارت حضرت محمد (ص) را چاپ کرد.

تظاهرات از روز پنجشنبه آغاز شد و تا جمعه ادامه یافت و در شهرهای دیگر مانند لاهور و اسلام آباد گسترش یافت و جمعیت در حال راهپیمایی و برخی از مردم پرچم فرانسه را سوزاندند. “پارس نکن سگهای فرانسوی!” گفته می شود توسط یک گروه از راهپیمایان عصبانی شعار داده شده است.

وزارت خارجه پاکستان تصمیم این مجله را پیش از انتشار محکوم کرد و آن را a “اقدامی عمدی برای جریحه دار کردن احساسات میلیاردها مسلمان” و اضافه کردن آن “نمی توان به عنوان تمرین آزادی مطبوعات یا آزادی بیان توجیه کرد.”

همه اعضای جامعه مسلمان از تظاهرات و خشم ابراز شده نسبت به چارلی ابدو حمایت نکردند. ماجد نواز ، فعال ضد تندروی انگلیس و بنیادگرای اسلامی سابق ، جهان اسلام را به این امر فراخواند “خشمگین” در موارد مادی بیشتر از a “دفتر کارتون”. “اعتراضات خارج از سفارت چین کجاست؟” او پرسید، با اشاره به گزارش هایی درباره مظلومیت سیستماتیک مسلمانان اویغور.

اخبار مرتبط  ستاره به نوعی از برخورد نزدیک با BLACK HOLE جان سالم به در می برد ، اما در ردیف اعدام با TRILLION YEARS قرار دارد - RT World News

نسخه ویژه شارلی ابدو در تاریخ 2 سپتامبر تجدید چاپ برخی از کارتون های آن با موضوع اسلام ، از جمله تصاویر محمد پیامبر (ص) که باعث حمله مسلحانه سال 2015 به محلات آن در پاریس شد ، بود. با حمله افراد مسلح دوازده نفر در این حمله کشته شدند و پنج نفر دیگر نیز در روزهای بعد کشته شدند.
همچنین در rt.com
شارلی ابدو برای چاپ مجدد کارتون های حضرت محمد (ص) در روز حمله به اسلامگرایان مجله طنز فرانسه به محاکمه می رودسعد و شریف کوآچی ، دو برادر عامل حمله ، دو روز پس از حمله به شارلی ابدو در تیراندازی با پلیس در شمال پاریس درگذشت. در این دادگاه 13 مرد و یک زن متهم به همدستی در توطئه تروریسم هستند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *