اعتراضات ضد دولت پس از دستگیری گسترده دانشجویان معترض در اندونزی ، به طور فزاینده ای افزایش می یابد – RT World News

حدود 400 نفر در پی درگیری بین پلیس و معترضان ضد دولت در اندونزی در روز سه شنبه ، به دنبال تصویب قانون بحث برانگیز جدید کار بازداشت شدند.

در پاسخ به این قانون مناقشه برانگیز ، که با هدف تثبیت بزرگترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی ، تصویب شده بود ، کوکتل مولوتف ، موشک و توپ آب به ترتیب توسط معترضین و پلیس در جریان اعتراضات مستقر شدند.

گفته می شود فیلم های شاهد عینی شعله ور شدن دفاتر دولت محلی را نشان می دهد ، در حالی که معترضین با پلیس ضد شورش به شدت مسلح در تعدادی از شهرها درگیر شدند.

دست کم در 12 مکان در سرتاسر اندونزی اعتراضاتی صورت گرفت که 183 نفر در پالمبانگ در سوماترا جنوبی دستگیر شدند و 200 نفر دیگر در جاکارتا بازداشت شدند.

این خشونت در پاسخ به “همه چیز” قانون ایجاد مشاغل ، که به گفته اتحادیه های کارگری ، تجارت را نسبت به کارگران ترجیح می دهد و بر حقوق آنها تأثیر می گذارد ، و همچنین به هزینه محیط زیست منجر می شود.

اخبار مرتبط  فرانسه در موارد جدید Covid-19 تقریباً 19000 روزانه بالاترین رکورد را ثبت می کند ، زیرا مقامات محدودیت های جدیدی را مشاهده می کنند - RT World News

تظاهرکنندگان سنگ پرتاب می کردند و لاستیک می سوزاندند ، در حالی که در جای دیگر ، از معترضین که به دفاتر دولتی محلی حمله می کردند فیلم گرفته شده بود.

این قانون توسط رئیس جمهور جوکو ویدودو در یک اقدام ظاهری برای کاهش مقررات و جذب سرمایه گذاری خارجی به اقتصادی که توسط شیوع ویروس کرونا ویران شده است ، تأیید شد.

با این وجود ، نحوه تصویب این قانون باعث نگرانی عمده شده است “همه را شوکه کرد ،” طبق گفته سوسی دوی هاریجنتی از دانشگاه باندونگ Padjadjaran ، که اظهار داشت که پارلمان در تصویب چنین قوانینی به طور معمول کند است.

نهد التول علما ، بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی ، نیز ادعا کرد که قانون جدید چنین است “پایمال کردن” شهروندان عادی به سود سرمایه داران و شرکت ها.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *