اعتراضات علیه دولت عراق برای چهارمین روز متوالی ادامه دارد (VIDEOS) – RT World News

تظاهرات ضد دولتی در عراق برای چهارمین روز متوالی ادامه داشت ، در حالی که صدها معترض در حالی که خواستار پایان هدف قرار دادن فعالان توسط مقامات و گروه های مسلح بودند ، با نیروهای امنیتی روبرو شدند.

رسانه های محلی گزارش دادند ، پلیس ضد شورش در شهر Nasiriyah در جنوب ناصریه از گاز اشک آور استفاده کرد و به طور مستقیم شلیک کرد. رسانه های محلی گزارش دادند و تصاویر به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان می داد که مردم در یک ایست بازرسی سنگ پرتاب می کنند و فرار می کنند.

همچنین می توان ازدحام جمعیت را در روز دوشنبه در میدان حابوبی مرکزی شهر پر کرد. این سایت از زمان اشغال روز جمعه توسط تظاهرکنندگان و خواستار آزادی معترضانی که اخیراً دستگیر شده اند ، نقطه مرکزی ناآرامی ها بوده است.

اعتراضات روز یکشنبه بالا گرفت و منجر به کشته شدن یک پلیس در ناصریه توسط یک نفر شد “گلوله به سر” یک پزشک به خبرگزاری فرانسه گفت ، در حالی که در روز جمعه گزارش شده بود که یک وکیل و فعال پس از ورود گروهی به خانه او و دهان او را گرفت ، درگذشت.

اخبار مرتبط  ارتش آمریکا پایگاه دیگری در عراق را ترک می کند - RT World News

گفته می شود در خشونت های چند روز گذشته حداقل 18 معترض و 40 نفر از نیروهای امنیتی زخمی شده اند.

سفیر انگلیس در عراق ، استفان هیکی ، روز دوشنبه گفت که او بود “بسیار نگران افزایش خشونت” در شهر ، در حالی که خواستار “گفتگو ، خویشتنداری و پاسخگویی در مورد کشته شدن غیرنظامیان و اعضای نیروهای امنیتی”.

اعتراضات در شیعیان جنوب عراق تحت سلطه مسلمانان علی رغم اقدامات بهداشتی اعمال شده به دلیل همه گیری ، همچنان ادامه دارد ، در حالی که تظاهرات دیگر در مناطق بابل ، بصره ، دیوانیه و واسط برگزار شده است.
همچنین در rt.com
مستند نتفلیکس The Dissident جزئیات ترور وحشتناک جمال Khashoggi را نشان می دهد ، اما از سوالات عمیق تر جلوگیری می کنداز زمان اعتراض در اکتبر 2019 بیش از 500 معترض در تظاهرات ضد دولتی در عراق کشته شده اند.

تظاهرکنندگان ضمن اعتراض به هدف قرار دادن فعالان توسط دولت ، خشم خود را از فساد سیاسی ، بیکاری و وضعیت خدمات عمومی در عراق ابراز کرده اند ، زیرا این کشور همچنان با یک بحران اقتصادی عمیق درگیر است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *