اعتراضات مالیاتی کلمبیا پس از مرگ بیش از ده نفر در درگیری با پلیس ادامه می یابد – RT World News

تظاهرات شدید درباره اصلاحات مالیاتی پیشنهادی در کلمبیا حتی پس از کشیدن این لایحه جنجالی توسط دولت همچنان ادامه داشت ، که با مرگ یک فعال جوان گزارش شد که توسط پلیس به سر او شلیک شد.

تجمع حول شعار “کشتار را متوقف کنید ،” معترضین روز دوشنبه در پی انتشار خبری مبنی بر اصابت گلوله به سر نیکولاس گوئررو ، 22 ساله ، در چندین شهر به خیابانها آمدند ، در شهر کالی. به گزارش خبرگزاری فرانسه ، دور جدید اعتراضات از کالی در جنوب غربی به پایتخت بوگوتا و همچنین مدلین و باررانکیلا در شمال کشیده شد.

پیش از آنکه رئیس جمهور ایوان دوکه روز یکشنبه پس گرفته شود ، پیشنهاد اصلاح مالیات باعث اعتراض شدید روزها و اعتصاب سراسری از چهارشنبه گذشته شد. بر اساس گفته های مدافع حقوق بشر کلمبیا ، درگیری بین فعالان و نیروهای امنیتی حداقل 18 معترض و یک افسر پلیس را به کام مرگ کشانده است. بیش از 800 نفر نیز در این هرج و مرج زخمی شدند.

فیلم به صورت آنلاین پخش شده است که درگیری ها و خشونت پلیس علیه معترضان در هفته گذشته را نشان می دهد ، از جمله یک کلیپ دلخراش که تصور می کند لحظه حضور یک مرد را ضبط می کند. شلیک مرگبار در طی یک نزاع توسط افسران

دولت Duque حتی برای مقابله با ناآرامی ها ارتش را به برخی مناطق اعزام کرده است – از جمله در کالی ، جایی که گفته می شود اعتراضات به آشوب و غارت تبدیل شده است. برخی از فعالان ادعا کرده اند که نیروهای امنیتی از مهمات زنده استفاده می کنند.

وزیر دارایی آلبرتو کاراسکیلا روز دوشنبه از سمت خود استعفا داد و گفت که به دلیل اعتراضات پس از پس گرفتن پیشنهاد مالیات – که وی در کار ساخت آن بود – می خواهد به دولت فرصت بدهد تا کار را ادامه دهد. این طرح تلاش داشت تا با بستن تعدادی از روزنه ها و افزایش مالیات های جدید بر شهروندان و صاحبان مشاغل و همچنین مالیات فروش آب و برق و برخی از مواد غذایی ، درآمد دولت را افزایش دهد. وزیر تجارت فعلی خوزه ابوندانو جایگزین کاراسکیلا خواهد شد.

اخبار مرتبط  مقامات اتحادیه اروپا در مورد مخلوط آنفولانزا و ویروس کرونا هشدار می دهند ، به دولت ها می گویند مراقب خود باشند - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=X4KYnwarphk

کناره گیری از این لایحه باد را از بادبان معترضان خارج کرده است ، زیرا دو اتحادیه بزرگ از اعتصاب عمومی برنامه ریزی شده برای این هفته خارج شدند. با این حال ، برخی از برگزارکنندگان هنوز هم پیش می روند ، گروه دیگری متعهد می شود که روز چهارشنبه ، به دلیل اصلاحات بهداشتی پیشنهادی ، اعتراض گسترده و اعتصاب کنند.

در میان خشم مردم از خشونت پلیس ، دولت کلمبیا تلاش کرده است مقصر را مقصر بداند “سازمان های جنایی” برای ناآرامی ها در طی یک کنفرانس خبری روز دوشنبه ، وزیر دفاع دیگو مولانو با استناد به جناحهای شورشی چپ FARC – که به طور رسمی در سال 2017 پس از توافق صلح منحل شد – و ارتش آزادیبخش ملی (ELN) ادعا کرد که اطلاعات مربوط به اثبات روابط بین گروههای مسلح و اعتراضات را دارد ، حاضر نشد شواهدی را با خبرنگاران در میان بگذارد.

دولت بایدن اگرچه اغلب سریعاً اقدامات “ضد دموکراتیک” دولت های خارجی را محکوم می کند ، اما در مورد ناآرامی های کلمبیا ، که دولت آن از مدتها پیش متحد نزدیک واشنگتن بوده است ، هیچ توضیحی ارائه نداده است.
همچنین در rt.com
“لحظه جورج فلوید” کلمبیا اعتراضات خشونت آمیز را برانگیخته و شکستگی های عمیق و نارضایتی فزاینده این کشور را آشکار می کندوحشیگری پلیس نقطه اصلی اعتراضات قبلی در کلمبیا بوده است ، موجی از تظاهرات سال گذشته پس از مرگ وکیل خاویر اردونز که بارها توسط مأموران به جرم نقض محدودیت های محلی ویروس کرونا مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، آغاز شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *