اعتراضات گسترده پایتخت صربستان پس از اعلام خبر جدید قفل کردن کووید 19 (عکس ، فیلم های ویدئویی) – RT World News

پلیس سوار شده با استفاده از اشک و صندوق عقب برای متفرق کردن جمعیت چند هزار نفری معترض جمع شده در خارج از پارلمان صربستان در بلگراد ، مخالف اعلامیه دولت مبنی بر قفل جدید کروناویروس است.

به گزارش رسانه های محلی ، رئیس جمهور الكساندر ووسیچ روز سه شنبه اعلام كرد كه پس از 300 مورد كوویید 19 ساله و 13 مرگ – كه بیشترین تعداد از ابتلا به این بیماری در همه زمان ها بوده است ، روز جمعه و آخر هفته بعد از گذشت زمان از زمان بازرسی جدید شروع می شود.

این امر باعث شد که حدود ده هزار نفر در خارج از ساختمان پارلمان جمع شوند و خواستار استعفای ویوچیچ باشند ، از حدود ساعت 10 بعد از ظهر به وقت محلی شروع می شود.

پس از گزارش برخی تظاهرکنندگان به داخل ساختمان ، پلیس ضد شورش مستقر شد و از نیرو برای پراکنده کردن جمعیت از جمله گاز اشک آور استفاده کرد. در یک مقطع ، پلیس با اسب سوار بر تظاهرکنندگان شد.

سیاستمداران مخالف سعی کردند اعتراضات را به انقلابی علیه دولت هدایت کنند ، خواستار همه صربستان به “برو به بلگراد ، اکنون یا هرگز!” و به مردم گفتن “آزادی آنها را بدست آور.”

وزیر امور خارجه سابق ووک جریمیک قبل از اینکه به او گفته شود در یک نقطه در بین تظاهرکنندگان ظاهر شد “گمشو” و یک سیلی بر سر و سر دریافت کرد.

این اعتراض ممکن است به دلیل محدودیت های Covid-19 آغاز شده باشد ، اما به نظر می رسد که مشارکت کنندگان آن تا حدی از سرخوردگی از سیاست صربستان انگیزه گرفته اند ، و اغلب ویوسیچ را به عنوان “لبیک ناتو” و دولت وی به عنوان “مستعمره”

روزنامه نگار بوریس مالاگورسکی که منتقد دولت بوده است ، عکسی از اعتراض را با عنوان منتشر کرد “صربستان افزایش یافته است.”

بسیاری از معترضین جوان بودند. یک جوان به خبرنگاران گفت که در آنجا است زیرا پدرش به دلیل کمبود دستگاه های تهویه مطبوع درگذشت. یک پیرمرد با خون جاری شدن صورتش گفت که او پدر دو نفری است که برای آینده بهتر فرزندانش می جنگد – احتمالاً یک نظر درباره “برای فرزندان ما ،” شعار حزب حاکم پیشرو در انتخابات پارلمانی ماه گذشته.

حزب Vucic با اکثر مشارکت کنندگان زیر 50 درصد ، اکثریت فرماندهی را به دست آورد. خود رئیس جمهور در مورد ناآرامی ها اظهار نظری نکرده است ، در حالی که نخست وزیر آنا برنابیچ گفت که پلیس این کار را خواهد کرد “بازگرداندن نظم”

صربستان یکی از سخت ترین کارها در اروپا را از اواسط ماه مارس تحمیل کرد ، پس از آن که اتحادیه اروپا بلگراد را از خرید تجهیزات پزشکی منع کرد به روسیه و چین برای کمک به این کشور متوسل شدند. عید پاک لغو شد و انتخابات برنامه ریزی شده برای اواخر ماه آوریل به ژوئن موکول شد. وضعیت اضطراری و قفل قفل در تاریخ 6 ماه مه برداشته شد ، اما ماسک ها ، مسافت های اجتماعی و سایر قوانین کاهش می یابد.

اخبار مرتبط  وزیر گردشگری اسرائیل دولت خود را در مورد محدود کردن اعتراضات و "منافع سیاسی نتانیاهو" ترک کرد - RT World News

تظاهرات روز سه شنبه بزرگترین اعتراض تقریباً در طی یک دهه بود. از زمان “انقلاب رنگی” در اکتبر 2000 ، صرب ها تمایل به سازماندهی اعتراضات گسترده ندارند ، که معلوم شد این یک عملیات تغییر رژیم است که مورد حمایت ایالات متحده است.

فقط چند صد نفر از ساعت 1 صبح در پارک خارج از مجلس باقیمانده بودند ، قبل از اینکه اتهام سواره سواری نهایی آنها را مجبور به بازگشت چندین بلوک کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *