اعتراض به قوانین Covid-19 در پراگ به درگیری با پلیس (VIDEOS) افزایش می یابد – اخبار جهانی RT

پلیس ضد شورش چک با استفاده از گاز اشک آور ، نارنجک های فلش بنگ و یک توپ آب ، جمعیت معترضانی را که پس از تجمع علیه اقدامات دولت برای مبارزه با ویروس کرونا ، حاضر به ترک میدان شهر قدیمی پراگ نشدند ، پراکنده کرد.

تظاهرکنندگان معترض ، که توسط رسانه های محلی به عنوان هواداران رادیکال تیم های مختلف ورزشی شناخته شدند ، با پلیس درگیر شدند و با سنگ و ترقه به افسران حمله کردند. چندین ده نفر در این درگیری زخمی شدند ، از جمله اعضای نیروی پلیس.

این تجمع برای مخالفت با واکنش دولت به اپیدمی کوید -19 جمع شده بود. یکی از این قوانین باعث رویارویی خشونت آمیز شد. تجمع بیش از 500 نفر در حال حاضر در جمهوری چک ممنوع است و حتی در کوچکترها افراد لازم است ماسک صورت بزنند و در گروههای حداکثر 20 نفری که حداقل با دو متر از هم جدا می شوند پخش شوند.

اخبار مرتبط  مسکو اتهامات چاپ دینارهای تقلبی را رد کرد - RT World News

مقامات شهرداری تخمین زدند که حدود 2000 نفر به میدان آمدند ، و دستور دادند تجمع متفرق شود. در حالی که اکثر تظاهرکنندگان از این امر تبعیت کردند ، برخی از آنها خودداری کردند و در عوض با پلیس روبرو شدند. ده ها مورد دستگیری در رابطه با شورش صورت گرفت.

یان هاماكك ، وزیر داخله ، از پاسخ پلیس تقدیر و متهم كرد “چند صد هولیگان” تحریک خشونت نخست وزیر آندره بابیس به رسانه های چک گفت او چنین است “شوکه” اقدامات آشوبگران را متهم كرد كه خود و دیگران را به خطر بیندازند. “من طرفدار مجازات سخت در مورد آنها هستم ،” او گفت.

پلیس گفت این درگیری توسط گروهی از اغتشاشگران سازمان یافته از قبل ترتیب داده شده است. آنها گفتند برخی از افرادی را که قصد جنگ داشتند به میدان می روند ، رهگیری کرده و اسلحه ، مواد شیمیایی و مواد خطرناک دیگر را ضبط کردند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *