اعتصاب ملی زنان لهستان شاهد پیاده روی گسترده در مخالفت با تقریباً ممنوعیت سقط جنین است – RT World News

اعتصاب زنان در سراسر کشور روز چهارشنبه در لهستان در حال برگزاری است ، زیرا مردم همچنان به اعتراض در برابر ممنوعیت سقط جنین تقریباً کامل که پس از حکم دادگاه در هفته گذشته اعمال شد ، ادامه می دهند.

در هفتمین روز متوالی اعتراض به این تصمیم قانونی ، مردم اعتصاب سراسری را در سراسر کشور آغاز کرده اند ، از محل کار خود بیرون می روند و در خیابان ها تجمع می کنند تا خشم خود را از ممنوعیت سقط جنین در موارد ناهنجاری های جنین ابراز کنند – یکی از این موارد چند زمینه باقی مانده برای سقط جنین در کشور

تظاهرکنندگان در ورشو از دفتر Ordo Iuris ، یک گروه محافظه کار که برای ممنوعیت کامل سقط جنین مبارزه می کرد ، به پارلمان کشور حرکت کردند ، جایی که آنها با لباس ضد شورش با پلیس روبرو شدند. شهرهای بزرگ دیگر مانند کراکوف ، لودز ، شچسین و وروسلاو شاهد بودند که جمعیت برای پر کردن صدای خود در خیابان ها پر شده اند.

این تظاهرات پس از آن انجام شد كه معترضین مراسم كلیسا را ​​در روز یكشنبه برهم زدند ، در مقابل شخصیت های مذهبی و عبادتگاه های دیوارنویسی قرار گرفتند و نمایندگان میانه رو و چپ گرایان پوسترهایی با شعارهای طرفدار انتخاب را در پارلمان در دست گرفتند.

روز چهارشنبه ، وزارت کشور متعهد شد در صورت ادامه تجمع مردم برای مخالفت با حکم دادگاه ، اقدامات سختگیرانه تری را انجام دهد ، بدون اینکه مشخص کند چه اقدامی انجام خواهد شد: “با توجه به برنامه های اعلام شده توسط سازمان دهندگان برای اقدامات بعدی تجاوز و فحاشی ، پلیس اقدامات قاطع را انجام خواهد داد”.

اگنیسکا جزیمیانوویچ-باک ، عضو چپ پارلمان لهستان ، با بیان اینکه آنها با افرادی که به سادگی می خواهند همبستگی نشان می دهند ، از تظاهرات دفاع کرد. “یک بحث واقعی درباره حقوق کامل تولید مثل برای زنان.”

در همین حال ، جاروسلاو کاچینسکی ، رهبر حزب حاکم لهستان ، با متهم کردن آنها به “نابود کردن لهستان” و “قرار دادن بسیاری از مردم در معرض مرگ” با جمع آوری در طی همه گیری ویروس کرونا.

اخبار مرتبط  وزیر کشور فرانسه در مورد "تهدید تروریستی" در میان "نبرد با ایدئولوژی اسلام گرایان" هشدار داد - RT World News
همچنین در rt.com
در حالی که مردم در نزدیکی ممنوعیت کامل سقط جنین اعتراض می کنند ، در خیابان های لهستان خشونت فوران می کندحکم اخیر دادگاه به این معنی است که سقط جنین در لهستان در حال حاضر فقط در موارد تجاوز جنسی ، محارم جنسی یا تهدیدی برای سلامتی مادر قانونی است و باعث می شود ملت اکثریت کاتولیک یکی از سخت ترین کشورها در اروپا در هنگام دسترسی به سقط جنین باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *